Maaşı yüksek gösterilen öğretmenlerden NTV’ye tepki: Yalancısınız, rezilsiniz

Memur ve emekli memur maaşlarına yapılacak zamların açıklanmasının ardından yandaş NTV’nin yayınladığı gerçeği yansıtmayan memur maaşları çizelgesine öğretmenler tepki gösterdi. Sosyal medyadan NTV’ye tepkilerini dile getiren öğretmenler “Bu miktardan öğretmenlerin haberi var mı? Rezilsiniz.” dedi.

Aralık ayı ve yıllık enflasyon rakamları TÜİK tarafından açıklandı. Aralık ayı enflasyonu 1,25 oldu. Açıklanan enflasyon rakamıyla birlikte milyonlarca memur, sözleşmeli personel ve emeklinin alacağı zam oranları da belli oldu. Buna göre memur maaşlarına ve emekli memur aylıklarına yüzde 7.36, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına da yüzde 8.36 oranında zam yapılacak. Milyonlarca kamu emekçisi, işçi, emekli çarşıya uymayan verilerle sefalete mahkûm edilecek.

NTV’nin “Maaş hesaplamalarına, bölgesel ödemeler, ek ders ücreti, vekalet ücreti, döner sermaye ödemesi ve yabancı dil tazminatı gibi ödemeler dahil edilmemiş, aile ve çocuk yardımı ödeneği ise dahil edilmiştir. Aile yardımı ödeneği hesabında çalışmayan eş ve 2 çocuk (0-6 yaş grubu ve diğer) esas alınmıştır” diyerek hazırladığı memur maaşları çizelgesine öğretmenlerden tepki geldi.

Kademeyi 1/4 göstererek öğretmen maaşını 2020 temmuz ayında 5 bin 615, 2021 ocak ayında ise 6 bin 74 lira olarak açıklayan NTV’ye öğretmenler “Rezilsiniz” diyerek teki gösterdi.

Twitter’da yapılan paylaşımların bazıları şöyle:

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin