Lütfü Türkkan: ‘Gezi’de Bahçeli’nin görevlendirmesiyle hükümeti istifaya davet ettik’

Lütfü Türkkan

2013 yılındaki Gezi Parkı Olayları’nda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla Taksim Meydanı’na gittiklerini belirten İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, o dönem Bahçeli’nin görevlendirmesiyle hükümeti istifaya davet ettiklerini açıkladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Gezi Davası’nın ardından yaptığı açıklamalara sosyal medya hesabından cevap veren İYİ Partili Lütfü Türkkan, “Sayın Bahçeli’nin görevlendirmesi ile 1 Haziran 2013’de Taksim Meydanı’nda biber gazının genizleri yakan havasını soluyarak bir bildiri okuduk ve Hükümeti istifaya davet ettik” dedi.

TBMM Başkan Vekili Celal Adan, MHP eski milletvekilleri Atila Kaya ve Ali Torlak’la Gezi Parkı’nda yaptıkları açıklamaya dair videoyu da paylaşan İYİ Partili Lütfü Türkkan, Gezi eylemleri sırasında dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler ile aralarında geçen diyalogu da anlattı.

Türkkan konuyla ilgili Twitter paylaşımları şöyle:

”BAŞBAKAN GİTMEZ”

‘‘Gezi Parkı’nda ağaçların kesilmesine karşı gelen gençlerin protestoları başladığında, dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler’e rastladım muhalefet kulisinde. “Bu gençlerin bu öfkelerini dindirmek gerek, yoksa protestoların büyüyeceğini görüyorum” dedim. Bunun da yolu belli ve çok kolay; gidecek Taksim’e Başbakan Erdoğan, gençlerin kurduğu çadırlardan birine oturup onlarla çay içecek ve bu ağaçlar kesilmeyecek, deyip onları kucaklayacak” dedim. Muammer Güler; “Doğru diyorsun ama Başbakan gitmez, söylemek de kolay değil” diye cevap verdi. “O zaman bu sıkıntı büyür ve başta PKK bunu kullanır” diye de uyardım.

”BAHÇELİ BERKİN’İN ARDINDAN ÜZÜNTÜLERİNİ BELİRTTİ”

O gençlere terörist muamelesi yapıp biber gazı sıktılar. 13 yaşındaki Berkin Elvan, başına isabet eden plastik mermi ile hayatını kaybetti. O günlerde Sayın Bahçeli, ölen Berkin’in ardından, üzüntülerini belirten ve bu cinayeti kınayan twit mesajı yayınladı.

”BİLDİRİ OKUDUK VE HÜKÜMETİ İSTİFAYA DAVET ETTİK”

Sayın Bahçeli’nin görevlendirmesi ile, şimdi TBMM Bşk Vek. olan Celal Adan, Genel Bşk Yard Atilla Kaya, İstanbul Mv Ali Torlak ve ben 1 Haziran 2013’de Taksim Meydanı’nda biber gazının genizleri yakan havasını soluyarak bir bildiri okuduk ve hükümeti istifaya davet ettik. Şimdi zamanın ruhuna uygun konuşanlara, Sayın Akşener’i karalamaya kalkanlara Gezi’den kalan bu anımı sizlerle paylaşmak istedim.’’

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin