Latif Şimşek’i darp eden Cemal Enginyurt’un koruması tutuklandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile gazeteci Latif Şimşek arasındaki kavgaya ilişkin soruşturma başlattı. Darp edilen Şimşek’in Enginyurt hakkında şikayetçi olduğu öğrenildi. Enginyurt hakkındaki soruşturma evrakının Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderileceği kaydedildi.

Resmi görevi bulunmayan ve Şimşek’i darp ettiği belirtilen Enginyurt’un koruması ise gözaltına alındı. Şahıs, akşam saatlerinde çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, dün saat 22.00 sıralarında TV100 kanalındaki canlı yayın sırasında konuklardan milletvekili Cemal Enginyurt ve gazeteci Latif Şimşek arasında tartışma çıktığı belirtildi. Çıkan tartışma sonucunda Enginyurt ile kanala gelen ve resmi bir görevi bulunmayan şüphelinin Latif Şimşek’i darp ettiği olayla ilgili Şimşek’in şikayeti üzerine soruşturma başlatıldığı, şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi.

Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Enginyurt hakkındaki soruşturma evrakının Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderileceği kaydedildi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin