Kuzey Irak’ta iki asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-3 harekat bölgesindeki operasyonlar kapsamında Irak’ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde çıkan çatışmada iki askerin şehit olduğunu açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Pençe-3 Harekat Bölgesinde devam eden operasyonlar kapsamında, 2 Ocak 2019 tarihinde Irak kuzeyi Haftanin’de teröristlerle çıkan çatışmada iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Teröristlerin bulunduğu bölge, ateş destek vasıtaları ve ATAK helikopterleri ile atış altına alınmış ve ani hava harekatı kapsamında 2 F-16 bölgeye yönlendirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

1 YORUM

  1. Durun tahminde bulunayım: Bu iki askerin kimliği mühim değildir. Zaten bunların kendileri önemli insanlar da değildir. İki askerdir nihayetinde. Yüzbinlercesi daha vardır yedekte; siyasilerin verdikleri kararları koruyup kollayan; bunun için can vermeye hazır… Konjonktür itibariyle, tabutlarının üzerine kol dayayıp propoganda malzemesi yapacak, oy devşirilecek kadar da değerleri yoltur bunların. Önemli adamların çocukları değildirler mesela. Babaları ve yakınları AKP siyasal ekonomik rant ortaklığının üyesi de değildir. Birkaç gün içinde de unutulup giderler; kendilerinden önce unutulup gitmiş onbinler, yüzbinler gibi… ABD’li iki askerin öldürülmesi, ölümlerinin sonuçları gibi şeyler gündeme gelmez mesela; neler yapılabileceği konuşulmaz… Nasıl tahminler ama… Allah rızası, Peygamber (SAV) aşkı ve vatan sevdasıyla oralarda ve başka yerlerde şehit düşen bütün kahramanlarımızın rütbelerini, Rabbim ilelebet arttırsın ve bizleri şefaatlerinden mahrum etmesin…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin