Kutbettin Gülen, yürüyerek girdiği cezaevinde yürüyemez hale getirildi

Denizli Cezaevi’nde rehin tutulan 72 yaşındaki Kutbettin Gülen’in sağlık durumunun kötüleştiği öğrenildi. Fethullah Gülen’in kardeşi olduğu gerekçesiyle 6 yıl önce tutuklanan Kutbettin Gülen’in 3 Ocak’ta fıtık ameliyatı olduğu, operasyon sırasında kalbinin durma noktasına geldiği ancak buna rağmen operasyonun üzerinden 24 saat bile geçmeden cezaevine gönderildiği belirtildi. Yakınlarının ifadesine göre Gülen, yürümekte bile zorlanıyor. Çok ciddi kilo kaybeden Gülen’in ailesini de tanımadığı belirtiliyor. Ciddi böbrek ve kalp rahatsızlıkları bulunan Gülen’in yüksek tansiyon sorunu da var. Hayatından endişe eden ailesi Kutbettin Gülen’in sağlık gerekçesiyle tahliye edilmesini istiyor.

Fethullah Gülen Hocaefendi’nin kardeşi Kutbettin Gülen, 15 Temmuz’dan kısa bir süre sonra Cemaat soruşturmaları çerçevesinde tutuklandı. Sözde yargılama sonrası mahkum edildi. Yargıtay mahkumiyetini onadı. Kutbettin Gülen’in tek suçu Fethullah Gülen’in kardeşi olması. Gülen, yıllardır Denizli Cezaevi’nde adeta bir rehine gibi tutuluyor.

Kutbettin Gülen’in tutuklanmadan önce de bir çok rahatsızlığı vardı. Böbrek rahatsızlığı, kalp damar tıkanıklığı ve kalp duvar kalınlaşması, bel ağrısı ve yüksek tansiyon hastalıkları bulunuyordu.

ZARURİ İHTYAÇLARINI KARŞILAYAMAZ HALE GELDİ

Hapishane arkadaşlarının verdiği bilgilere göre son bir yıldır zaruri ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorlanıyor. Tek başına kaldığı koğuşta yetersiz beslenme ve kronik hastalıklarla mücadele nedeniyle Kutbettin Gülen’in çok zayıfladığı belirtiliyor. Son dönemde onu görenler, kendisinin yürümekte bile zorlandığını söylüyor.

AMELİYATTAN ÇIKAR ÇIKMAZ CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Kutbettin Gülen’in 3 Ocak Pazartesi günü uzun yıllardır rahatsızlığını çektiği göbek fıtığı sebebiyle hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Ameliyata alınan Gülen, operasyonun üzerinden 24 saat bile geçmeden yeniden cezaevine gönderildi. Ameliyat sırasında Gülen’in nabzının sıfıra dayandığı belirtiliyor ancak nekahat dönemini bile hastanede geçirmesine izin verilmiyor.

AİLESİNİN SELAM VERMESİNE BİLE İZİN YOK

Ameliyat sonrası kendisini ziyaret etmek, hiç olmazsa kapıdan görüp el sallamak ve moral vermek isteyen ailesine izin verilmedi. Aile hastane çıkışı onlarca polis ve askerin arasından el sallayıp selam verebiliyor. Yakınlarının verdiği bilgiye göre Kutbettin Gülen bakımsızlıktan çökmüş durumda. Yürümekte de zorlanıyor. Hatta tekerlekli sandalyeden zırhlı ring aracına binemediği kaydediliyor.

6 YIL ÖNCE EVDEN YÜRÜYEREK ÇIKMIŞTI

Kutbettin Gülen, 6 yıl önce evinden yürüyerek çıkartılıp gözaltına alınmış ve ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Kutbettin Gülen bugün 72 yaşında. Yakınlarının aktardığına göre ciddi miktarda kilo kaybetmiş. Yürüyemez halde. Ailesini tanımakta bile zorlandığı belirtiliyor. Hayatından endişe eden yakınları, Kutbettin Gülen’in sağlık durumu nedeniyle tahliye edilmesini istiyor.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin