‘Kürtaj Dede de Süleyman, Soylu’nun yerine onu bakan yapın!’

24 Haziran’dan sonra şehit cenazelerine CHP’lilerin alınmaması talimatı veren, CHP İstanbul İl Başkanı ve HDP’yi hedefe koyan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepkiler sürüyor. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, yeni sistemde kurulacak kabine için İçişleri Bakanı adayını açıkladı, Soylu’nun değiştirilmesini talep etti. Tanrıkulu, mevcut İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yerine, ‘Biz burda kürtaj yapıyoruz’ ‘Laiklik elden gidiyor’ sözleriyle tanınan Süleyman Çakır’ın getirilmesi önerisinde bulundu. Tanrıkulu, ‘Onun adı da Süleyman o da Karadenizli!’ dedi. Mesaj sosyal medyanın en çok paylaşılanları arasına girdi.

Kişisel Twitter hesabında Çakır’la ilgili haberlerin fotoğraflarını paylaşan Tanrıkulu, “Yeni kabinede İçişleri Bakanlığı için favorim bu yiğit! O da Süleyman, O da Karadenizli, O’nun da belagati iyi! Üstelik samimi ve takva sahibi. Neden olmasın” dedi.

‘Süleyman Çakır’ın seçim sürecinde Bak Vallahi 155’i ararım ve kürtaj yapıyoruz burda’ sözlerini söylediği sokak röportajı sosyal medyanın en çok konuşulan konuları arasına  girmişti. Siyasi tartışmalara da kapı aralayan Çakır’ın ‘Laiklik elden gidiyeh’ sözleri de akıllarda kalmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin