Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı’nın aylık geliri 212 bin 590 TL

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Kültür ve Turizm Bakan Yardıcısı Nadir Alpaslan’ın güncel maaş tutarı toplam 212 bin 590 TL olduğunu açıkladı.

Yavuzyılmaz, Alpaslan’ın maaş kalemlerinin bulunduğu belgeleri Twitter hesabından açıkladı.

Yavuzyılmaz, Alpaslan’ın 3 farklı maaş aldığını belirten belgeleri paylaştı.

Yavuzyılmaz’ın açıklamalarına göre Alpaslan Kuveyt Türk Yönetim Kurulu üyesi olarak aldığı 97 bin 759 TL’lik maaş ise dolar bazlı. Bu durumda dolar artıkça Alpaslan’ın maaşı da artıyor. Yavuzyılmaz’ın açıkladığı sayılara göre Alpaslan Bakan Yardımcısı olark 30 bin 275 TL, Kuveyt Türk Yönetim Kurulu ücreti olarak 97 bin 759 TL (Dolar endeksli) ve Kuveyt Türk Yönetim Kurulu kar payı olark ise 84 bin 556 TL maaş alıyor. Aplaslan’ın aylık geliri ise toplam 212 bin 590 TL.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

 1. Yarın çıkıp “ahlaksızlar, yalan söylüyor!” diye höyküreceklerinden emin olun.
  Bunda bu açıklamaları yapanların hatalarının da payı var. Gerçekten bu ve benzeri açıklamalarda çok defa çeşitli hatalar yapılıyor.
  Haberde, “şu kadar maaş alıyor” denilip açıklamada sonra “gelir” deniyor. 212.590 TL maaşının olması başka, gelirinin olması başka…
  “Şu kadar USD alıyor” denilip, sonra TL’ye çevriliyor. Bu yarın değişecek. Yarın cevap verene “yalan” demek için bir hak daha doğacak.
  Haberde de “Kuveyt Türk Yönetim Kurulu kar payı olark ise 84 bin 556 TL maaş alıyor” denilmiş. Hem kar payı, hem maaş aynı anda olur mu? Belki de ben bilmiyorum…

  Tweeter’a yapılan yorumların -Berlin Saatiyle 21.55’e kadar olanların- hepsine baktım. En güzellerinden biri Bülent Korucu beyin “Kuveyt Türk özel şirket değil mi? Bir kamu görevlisi hem de bakan yardımcısı düzeyinde biri nasıl Yönetim Kurulu üyesi olabiliyor! 1 lira bile alsa skandal…” demesi sanırım. Bence bu konunun bu yönüyle de ayrıca ilgilenilmeli. Belki kendisi de bir makale yazar. Eğer yazarsa, Kuveyt Türk’ün, Yönetim Kurulunda kaç kişi var, yıllık 10.000.000 TL’ye yakın (on milyon) kar payı neye göre onu da sormasını isterim.

  Eğer mantıken yanaşmayıp ti’ye almak istesem: “Kardeşim adam Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı; kültürlü adam. İşinin hakkını veriyor. “İtibardan taviz olmaz” diyen Reisi en iyi anlayanlardan biri…” derdim.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin