Kriz geçiren işadamı Kavurmacı’nın iki hafta önce hastanaye kaldırıldığı ortaya çıktı

Türkiye Sanayici ve İşadamları Konfederasyon (TUSKON davasından tutuklu işadamı Ömer Faruk Kavurmacı’nın geçirdiği epilepsi krizi sonrası iki hafta önce hastaneye kaldırıldığı ortaya çıktı.

Türkiye Sanayici ve İşadamları Konfederasyon  davasında tutuklanan  ve 35 aydır hapis yatan eski İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı, geçirdiği epilepsi krizi sonrası ambulansla hastaneye kaldırılıp gözetim altında alındı. Olay iki hafta önce yaşanmasına rağmen, kamuoyuna yeni yansıdı.

Tutuklu ve hasta mahkumların sağlık durumlarıyla ilgili kamuoyuna ve ailelerine geç bilgi verilmesi nedeniyle yaşanan onlarca mağduriyet bulunuyor. Yakın tarihte gazeteci yazar Mümtaz’er Türköne’nin kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldığı, kalbine stent takıldığı, bir hafta sonra kızının haftalık telefon görüşmesinde telefon gelmemesiyle farkedilmişti.

20 Ağustos Salı gecesi saat 23:06’da cezaevine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldığına dair hazırlanan rapora göre Kavurmacı, beş saat boyunca hastanede müşahede altında tutuldu.

Hastanede geçirdiği süre boyunca bir takım tetkiklerden de geçirildi.

EPİLEPSİ KRİZİ GEÇİRMİŞ

T24’ün aktardığına göre, sağlık raporunda, Kavurmacı’nın hastaneye G40 epilepsi teşhisiyle kaldırıldığı belirtilerek, “112 teşhisi ile tarafımıza getirilen hastaya Diazem 1 ampul IV verilmiştir.” denildi.

Ayrıca raporda Kavurmacı’nın EKG cihazına da girdiği belirtilerek, Kavurmacı’ya kalp ritminin aşırı hızlı atması sonucu oluşan “sinüs taşikardisi” hastalığı tanısı da konuldu.

Hastanenin hazırladığı raporu da Kavurmacı’nın avukatları dilekçeyle mahkemeye sundu.

Avukatlar müvekkillerimin tahliyesini talep etti.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin