Kovid-19 tedavisi gören Prof. Dr. İbrahim Erkul vefat etti

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. İbrahim Erkul Kovid-19’a karşı verdiği mücadeleyi kaybetti. Çocok hastalıkları Uzmanı Erkul, bugün hayatını kaybetti.

Uzun yıllar Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyeliği yapan Prof. Erkul, daha sonra mesleğine Konya Mevlana Üniversitesi’nde devam etti. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Hizmet Hareketi’ne yönelik başlatılan cadı avı kapsamında önce gözaltına alındı ve tutuklandı. Uzun süre cezaevinde kalan bilim insanı daha sonra tahliye edildi.

Vefatı ile sevenlerini ve öğrencilerini hüzne boğan İbrahim Erkul’un hastalarından olan Erdoğan Dur, çocuğunu muaneye götürdüğü esnada yaşadığı bir anıyı şöyle paylaştı:

”Görüşme esnasında çocuk, İbrahim beyin masasından bir kalem aldı eline, bir şeyler çizmeye başlayacaktı ki İbrahim Hoca, hemen atıldı ve; “dur oğlum o devletin kalemi kullanma, al benim kalemimi dedi ve cebinden çıkarttığı kalemini verdi. Böylesine hassas bir insanı da (binlercesi gibi) “terörist” diye suçlayıp ceza verdiler. Yaşına rağmen hapis yatırdılar.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin