Koronavirüsten ölen kişinin tabutu yakıldı

Kütahya’da koronavirüs salgınında ölen bir kişinin cenazesi toprağa verildikten sonra taşındığı tabutu yakıldı.

Edinilen bilgiye göre, 47 yaşındaki Tecelli Kırdök, koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybetti. Kırdök, Altıntaş ilçesi Oysu Köyü mezarlığında toprağa verildikten sonra tabutu yakıldı.

2 gün önce rahatsızlandığı için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kendi aracıyla giden Tecelli Kırdök’e hastanede yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Solunum güçlüğü yaşayan Kırdök hastaneye yatırılarak tedavi altına alındı. Ancak Tecelli Kırdök 2 gün sonra hastanede koronadan hayatını kaybetti.

3 çocuğundan 2’si Almanya ‘da olan Kırdök’ün cenazesine eşi de karantinada olduğu için katılamadı. Köy mezarlığında özel kıyafetli görevliler tarafından defnedilen Kırdök’ün cenaze sonra tabutu yakıldı.

Altıntaş Oysu Köyü Muhtarı Mustafa Söyler, yaptığı açıklamada, “Köy mezarlığımıza Eskişehir’den cenaze arabasıyla getirildi. Defin işlemleri sıkı güvenlik önlemleri altında yapıldı. Cenaze sonrası tabutun içerisine görevlilerin özel kıyafetlerini tedbirli bir şekilde koyarak bize söylendiği gibi tabutu dayısı ile birlikte yaktık.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin