Korona’nın giremediği tek köy!

Nedim Hazar ile Foto-6’nın objektifinden farklı gündem

1- Allahım babam bana mangal yapsın!
Çanakkale 18 Mart Ün. akademisyenlerinden Selçuk Türel, 4 yıldır hiçbir gerekçe gösterilmeden hücrede! Tutuklandığında 3,5 aylık olan kızı 4,5 y oldu. “Allahım inş babam gelir” diye dua eden çocukların hayatlarından çaldınız.

2- Majestelerinin savcısı!
Örnek verirken ağızlarından Hz. Ömer eksik olmaz ama bir tane ömer gibi yaşayanı göremezsiniz…
Zindana yolladığı binlerce masumu umursamadan krallar gibi tatil…

3- Kendinden sosyal mesafeli köy
İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı Lübbey köyü, yaklaşık 30 yıl önce elektrik ve geniş tarım arazisi olmaması nedeniyle terk edilmeye başlandı. Köyünden ayrılmayanlar ise zaman içerisinde hayatını kaybetti. Şu anda sadece 5 kişinin yaşadığı Lübbey, Koronavirüs salgınının yaşandığı dönemde de sessiz ve sakin görüntüsüyle dikkat çekiyor.“Köyde az kişi yaşıyor ama biz yine de maske takıyoruz”
Issız sokakların, yıkılan evlerin ve çok sayıda kedinin göze çarptığı Lübbey’de yaşayan 70 yaşındaki Mehmet Yavuz, “Köyde 5-6 kişi yaşıyor. Koronavirüs var, maskemizi takıyoruz. Genelde evde eşimle oturuyoruz. Ama hanımla araya mesafe koyuyoruz.” diyor.

4- Mezarlıkta bile açılmayan kelepçe
Mide kanseri tedavisi gördüğü hastanede vefat eden tıp öğrencisi Ayşe Koca’nın hapisteki babasına 4,5 saat cenaze izni verildi. Baba Ali Koca, kızını elleri kelepçeli defnetti.

5- Badanacı ablalar

6- Kıyamet provası mı?

Değerli izleyicimiz,

▶️ Bize Youtube’dan destek olabilirsiniz: http://youtube.com/c/TR724/join
▶️ Bize Patreon’dan destek olabilirsiniz: https://www.patreon.com/TR724

Bunun yanında TR724 yayınlarının daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak için ✅ Abone olmayı, 🔔 bildirim zilini açmayı ve ✍️ videolarımıza yorum yazmayı unutmayın.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin