Koronadan ölen doktor, salgının ’emperyalistlerin oyunu’ olduğuna inandığı için aşı olmamış!

Koronavirüs salgınında 49 yaşında hayatını kaybeden Dr. Murat Tad’ın, çevresine Kovid-19’un aslında var olmadığını söylediği ve geliştirilen aşılar için de “emperyalist oyun” dediği ortaya çıktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çarşamba günü yaptığı açıklamada, aşı olmayı tercih etmeyen iki doktorun koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

RS FM’de yayınlanan Akşam Postası programının editörü Uğur Koçbaş, o doktorlardan biri olan ve Kırşehir’de görev yapan 49 yaşındaki Patolog Dr. Murat Tad’ın, hastalık öncesinde ve yoğun bakımda yaşadıklarını anlattı.

BirGün gazetesindeki haberde, Koçbaş, vefat eden Hacettepe Üniversitesi mezunu doktorun meslektaşları ve aile üyeleriyle yaptığı görüşmeleri şöyle aktardı:

“Dr. Murat Tad, kendisini muhafazakar olarak tanımlayan bir doktor. Kendisini yakından tanıyan isimlerle konuştum. Kırşehir küçük yer o yüzden anlatırken ismimizi geçirme dediler. Doktorun, aşı için ‘emperyalist oyun’ dediğini, Covid-19 hastalığının aslında varolmadığına, insanların kandırıldığına inandığını anlattılar. Tad, çevresine de bu görüşlerini aktarıyormuş. Bu nedenle ailesiyle bile arası açılmış. Diş hekimi olan eşi ve bir çocuğu Tad’a karşı çıkarak aşı olmuş. Diğer iki çocuğu ise babalarının baskısıyla aşı yaptırmamış. Tedavisini yakından izleyen sağlık çalışanları ile de görüştüm. Onlar da hastalığa yakalandıktan sonra tedaviyi de baştan reddettiğini aktardılar. Ancak sonradan durumu ağırlaşıp yoğun bakıma düşünce çok büyük bir pişmanlık yaşadığını söylemiş. Yoğun bakım sürecini yakından takip eden bir yetkili ‘Aşı yaptırmamış olmanın pişmanlığını yoğun bakımda çok derinden yaşadı’ diye anlattı. Daha etkili bir tedavi görebileceğini umarak kendi mezun olduğu okul olan Hacettepe’ye naklini istemiş. Aynı yetkili, ‘Bir şey değişmeyecekti ama kendisi böyle istiyor diye Ankara’ya sevk ettik. Orada da kurtarılamadı’ dedi.”

Programın yayınına bağlanan ağabeyi Erdoğan Tad ise, “Keşke aşı olmadığını bilseydik, baskı yapar aşı olmasını sağlardık” ifadelerini kullandı.

2 YORUMLAR

  1. habercilik bu degil! otopsi raporu yok , doktorlarin ne tur bir tedavi uyguladigini arastirmak yok. nasil dogru haber yaptiginiza inanayim! gercek habercilik buysa bence birakin bilen birileri ciksin soru sorsun, belge istesin. teshisin ve tedavinin sorgulanmasi turkiyede yaygin olmayabilir ama avrupada boyle bir haberciligi halk kabul etmez.

  2. Sinan Genç, siz nasıl bir habercilik bekliyorsunuz ki? TR724 başkalarının ilginç bir konuda yaptığı bir haberi aktarmış, bunu yaparken kaynağını da yazmış. Olaydaki haber değeri, doktor gibi pozitif bilim alanında eğitim alan birinin Corona salgınını emperyalistlerin oyunu olarak görmesi ve aşı olmayı reddetmesi.
    Ayrıca siz gerçek habercilikten neyi anlıyorsunuz? Belge istemekten, halkın Avrupa´da böyle bir haberciliği kabul etmeyeceğinden söz ediyorsunuz. Avrupa´da haberciliğin belli standartları var, doğru. Ama söz konusu haberin yaşandığı ve yapıldığı yer Avrupa değil. Avrupa´da gazetecilerin devlet makamlarından bilgi alma hakkı vardır. Hatta bilgi alma hakkı yüzde 51 kamuya iş yapan özel şirketleri dahi kapsar.
    Türkiye bu şartları sunan bir ülke değil ki! Ayrıca siz TR724 editörleri bilgi istediğinde devlet kurumlarının bilgi ve belge vereceğini mi sanıyorsunuz?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin