Korona testi yaptırmamak için hastaneden kaçtı, 11 gün sonra öldü!

Antalya’da nefes alamadığı için gittiği hastanede koronavirüs testinden kaçan 1 kişi, 11 gün sonra arkadaşının evinde öldü.

Antalya’da KOAH hastası olan Hüseyin İncirbelen (40) ziyaret için geldiği arkadaşının evinde fenalaşarak hayatını kaybetti. İncirbelen’in yaklaşık 11 gün önce rahatsızlanarak kaldırıldığı hastaneden Covid-19 testi yaptırmadan kaçtığı belirlendi.

Olay, Manavgat Örnek Mahallesi 1559 sokak üzerindeki evde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Hüseyin İncirbelen dün öğleden sonra ziyarete gittiği arkadaşı Murat Çağlar’ın evinde mutfakta otururken bir anda fenalaştı. Arkadaşının haber vermesi üzerine eve gelen sağlık ekipleri KOAH hastası olduğu öğrenilen İncirbelen’in hayatını kaybettiğini belirledi. Arkadaşı Murat Çağlar, öğleden sonra kendisini ziyarete gelen arkadaşının bir anda fenalaştığını, nefes alamadığını ve ardından kendisinin 112’yi arayarak yardım istediğini söyledi.

KORONAVİRÜS TESTİ YAPTIRMADAN HASTANEDEN KAÇTI

Bu arada hayatını kaybeden Hüseyin İncirbelen’in 28 Mart Salı günü, nefes alamama şikayetiyle Manavgat Devlet Hastanesi’ne başvurduğu ancak Covid-19 testi yapılacağı için hastaneden kaçtığı öğrenildi.

TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Manavgat Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekibinin yaptığı incelemelerin ardından Hüseyin İncirbelen’in cenazesi Covid-19 testi yapılmak ve incelenmek üzere Manavgat Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Yapılan testlerde ise İncirbelen’in Covid-19 testinin pozitif çıktığı belirtildi. Testin ardından aynı evde birlikte kaldığı kardeşi ve evinde öldüğü Murat Çağlar başta olmak üzere ilişkisi olan kişilerin bulunarak karantina uygulanacağı bildirildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin