Korona salgını Apple da vurdu: 5G’li iPhone’ların tanıtımı ertelenecek!

Dünyada 20 binden insanın ölümüne sebep olan koronavirüs salgını aynı zamanda küresel çapta bir resesyonu da tetikledi. Finansal piyasalara görülmeye başlanan dalgalanma dünyanın sayılı şirketlerinden biri olan Apple’da zor durumda bıraktı. Akıllı telefon teknolojisiyle büyük bir devrim başlatan ve piyasa değeri 1 trilyon dolar olan Apple, 5G’li iPhone’ların piyasaya çıkış tarihini ertelemek zorunda kalacak.

Çin’de ilk koronavirüs salgının görülmesinin ardından yatırımcılarına 2020 yılı için hedeflenen gelire ulaşamayacağını açıklayan Apple, Kovid-19’un küresel bir salgına dönüşmesinin ardından koronavirüsle mücadelenin yıl sonuna kadar süreceğini öngörüp 5G’li iPhone’ların çıkış tarihini erteleyecek.

Salgın sonucu tedarik zincirinde yaşanan sıkıntı sebebiyle Çin’deki fabrikalarını ve mağazalarını kapatan Apple, Eylül ayında tanıtımını yapacağı 5G destekli iPhone modellerinin tanıtımını ertelemek zorunda kalacak gibi görünüyor.

Akıllı telefon rekabetinin farklı bir boyutu olan 5G desteği, yeni çıkacak olan cihazların bir kısmında olması beklenen bir özellik. Şirketin önemli rakiplerinden Samsung ve Huawei’nin de 5G destekli cihazları 2019 yılında açıklamış olması rekabette Apple’ı bir miktar geriye attı. 2020’de tanıtılması beklenen 5G destekli cihazların çıkışının ertelenecek olması Apple şirketini rakiplerine göre en az 1 yıl geriye düşürecek.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin