Korkulan oldu; MSÜ sınavında fenalaşan öğrencinin Kovid-19 testi pozitif çıktı

Kocaeli’de Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nda fenalaşan bir öğrencinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Aynı salondaki tüm öğrenciler karantinaya alındı. Sınav salonuna girişte öğrencilere maske dağıtılıp ellerine dezenfektan sıkıldığı ancak ateş ölçümünün yapılmadığı ifade edildi.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde 16 öğrencinin sınava girdiği 205 numaralı salondaki öğrenci, fenalaşmasının üzerine tek kişilik salona alındı ve sınavını burada tamamladı.

ÖĞRENCİLERİN TAMAMI KARANTİNAYA ALINDI

Kocaeli Barış Gazetesi’nin haberine göre, olayın yaşandığı salonda sınava giren 18 yaşındaki M.A.’nın babası C.A., şunları söyledi: “Oğlum 205 numaralı salonda sınava giriyor, 2,5 saat süren sınavın bitimine 45 dakika kala, bir kız öğrenci fenalaşıyor, başını sıranın üzerine koyuyor. Bayılacak kadar halsizleşen öğrenci, öğretmenler tarafından tek kişilik bir salona alıyor, Covid-19 testini yapacak sağlık ekibi çağırılıyor, kız öğrenci bu esnada tek kişi sınava devam ediyor. Sınavını tamamlayan öğrenciye test yapılıyor ve koronavirüs tespit ediliyor. Oğlum eve geldiğinde bir kız çocuğunun bayılacak duruma geldiğini ve salondan çıkarıldığını anlatmıştı ki sınavdan 2 saat sonra evimize sağlık ekipleri geldi, salonda rahatsızlanan kız çocuğunun Covid-19 testinin pozitif çıktığını söyledi ve oğlum M.A.’nın evin içinde bir odada, tabağı, çatalı, bıçağı, mümkünse tuvaleti ayrı olacak şekilde karantinada tutulması gerektiği söylendi.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin