Koray Aydın: Bilim Kurulu üyeleri yaşananlardan bıktı, istifa etmek isteyenler var

Bilim Kurulu üyelerinden istifa etmek isteyenler olduğunu belirten İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, “Tek adamın her şeye karışmasını içlerine sindiremiyorlar. Onlar da yaşananlardan bıkmış durumda.” dedi.

Kanal 42’de yayınlanan Sümen Altı programında konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Türkiye’de günlük ölü sayısının en az 600-700 olduğunu belirterek, Bilim Kurulu üyelerinden istifa etmek isteyenlerin olduğunu kaydetti.

Türkiye’de koronavirüs tablosunun her geçen gün daha da korkutucu hale geldiğine dikkat çeken İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, pandemi sürecinde alınan çoğu kararın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin iradesi dışında alındığını öne sürdü.

Çemberin daraldığını ve insanların yakınlarını kaybettiğini söyleyen Aydın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ve Bilim Kurulu üyelerinin, tüm bu yaşananlardan ve pandemi sürecinde gelinen son noktadan bir hayli rahatsız olduğunu da iddia etti.

‘‘SAĞLIK BAKANI’NIN YERİNDE OLSAM İSTİFA EDERDİM’’

“Ben, Sağlık Bakanının yerinde olsam, istifa ederdim” diyen Aydın, şunları kaydetti:

“Ben, Sağlık Bakanının samimiyetine inanıyorum. Kendisi bir şeyler yapmanın gayreti içinde. Onun çektiğini kimse çekemez. Tek adam düzeninde yaşıyoruz. Gelinen süreçte Sağlık Bakanı’nın yaşananlardan rahatsız olduğunu düşünüyorum. Kendisi hiç rahat değil. Bugün Türkiye’de hiçbir bakan rahat değil. Bilim Kurulu Üyeleri için de durum aynısı. Görüştüklerimiz var. İstifa etmek isteyenler var. Zor durumdalar, bilgi alıyoruz. Tek adamın her şeye karışmasını içlerine sindiremiyorlar. Onlar da yaşananlardan bıkmış durumda.”

‘‘NE 180’İ TÜRKİYE’DE GÜNDE 600-700 KİŞİ KORONADAN ÖLÜYOR’’

Vatandaşların koronavirüsten ölen yakınlarını gömmek için saatlerce sıra beklediğini kaydeden Koray Aydın şöyle konuştu:

“2 gün önce Karşıyaka Mezarlığı’nda şahit oldum. İnsanlar defin işlemi için saatlerce bekliyor. Mezarlığa gittiğim süreç içinde Kovid-19’dan ölen 12 kişinin dizili tabutunu gördüm. Türkiye’de koronadan hayatını kaybedenlerin sayısı, günlük 180 olarak açıklanıyor. Ne 180’i Türkiye’de günde 600-700 kişi koronadan ölüyor. Rakamlarla hırsızlık yapılıyor. Avrupa ülkeleri içinde en fazla insan kaybını biz yaşıyoruz. En yüksek vaka sayısı bizde. Salgında durdurulması zor bir süreci yaşıyoruz.

Cumhurbaşkanı miting yapıp, millete çay dağıttı. İnsanlara bir şey yok algısı verirseniz sonuç böyle olur. Bugün pandemi sürecinde gelinen nokta iktidar açısından kara bir lekedir. 2. korona dalgasına dura dura mı geldik? Milleti kandıra kandıra getirdiler. İnsanların canı üzerinden rakamsal sahtekarlık yapmanın, bu salgını büyük bir salgına dönüştürmenin ağır bir vebali var. Bu insanlara daha başka nasıl kötülük yapılabilir? Sağlık Bakanının açıklanan rakamlara taraf olduğuna inanmıyorum.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin