Köprüde katledilen Murat Tekin’in annesinden oğluna doğum günü mektubu: “Allah seni teğmenliğe değil, şehitliğe layık etti”

15 Temmuz’da Boğaz Köprüsü üzerinde linç edilerek öldürülen ve katilleri hala yargı önüne çıkarılmayan Hava Harp Okulu öğrencisi Murat Tekin’in dün doğum günüydü. Tekin’in annesi Şevkiye Tekin oğlunun doğum günüde duygu dolu bir mektup kaleme aldı.

‘Canım Yavrum’ diye başlayan mektupta anne Tekin, “Yine sensiz doğum günü geldi. Yine yüreğimdeki yara sancıyor. Seni çok özlüyorum anneciğim. Bugün teğmen Murat diye doğum gününü kutlayacaktık. Demek ki Allah teğmenliğe değil de şehitliğe layık etti seni. Şehit Murat’ım dünyaya getirdiğim günün kutlu olsun. Şehadetin mübarek olsun. Hani derdin ya kendime ait bir odam bile yok. Şimdi kendine ait odanda huzurlu kal, sen benim kalbimde her zaman 21 yaşında kalacaksın. Benim kahraman masum meleğim. Seni Allah’a emanet ediyorum. Sensiz yaşamaya çalışan annen seni çok seviyorum. Hayırlı ve doğru zamanda buluşmak dileğime. Huzurla kal canım yavrum.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin