Konya ve İzmir’de TSK’ya operasyon: 53 asker hakkında gözaltı

İzmir’de, Cemaat’e yönelik’ soruşturma kapsamında, aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 30 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. 9 ilde sabah saatlerinde yapılan baskınlarda 21 kişi gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmada ‘TSK içerisindeki kripto yapılanması’ iddiasıyla ankesörlü telefonla arandığı gerekçesi ile 3’ü ihraç askeri öğrenci, 2’si emekli, diğerleri ise Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığında görevli 30 asker hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri İzmir merkezli Ankara, Mersin, Aydın, Muğla, Manisa, Siirt, Konya ve Sivas’ta düzenlediği eş zamanlı baskınlarda 21 kişi gözaltına alındı. Operasyonlar devam ediyor.

Konya merkezli operasyon: 23 gözaltı kararı

Konya merkezli 11 ilde ankesörlü telefon soruşturması kapsamında 23 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında ‘ankesörlü telefonlardan ardışık olarak arandıkları’ iddiasıyla 23 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Gözaltına alınanlar arasında Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi Türk Yıldızlarında görevli hava pilot yüzbaşı A.O.A’nın da bulunduğu öğrenildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin