Konya Valisi oturuşunu beğenmediği öğretmeni fırçaladı: “Sen öğretmen misin birader?”

Konya Valisi Orhan Toprak, 24 Kasım Öğretmenler Günü programında oturuşunu beğenmediği bir öğretmeni fırçaladı.

Vali konuşmanın başında karşısında oturan öğretmene seslenerek, “Sen öğretmen misin birader? Öğretmen gibi otur da görelim ya!!! Allah Allah!” dedi. Vali daha sonra geçmişteki bir öğretmenin anlatarak “Böyle öğretmenler istiyoruz” mesajı verdi.

Sonra salondaki öğretmenlere seslenerek, “Yalan mı, yalan mı? Yalansa yalan deyin.” dedi. Salondaki öğretmenler de valiyi alkışladı.

ÖĞRETMEN DEĞİLMİŞ!

Öte yandan valisin öğretmen diye azarladığı kişinin öğretmen olmadığı ortaya çıktı. Vali Toprak yaptığı açıklamada, ”Öğretmenlerimizin bu kadar önemli bir günde yerel muhabir olduğunu öğrendiğimiz bir kişiden dolayı böyle bir durumla karşılaşmaları beni de derinden üzdü.” açıklmasında bulundu.

İşte o görüntüler;

1 YORUM

  1. Bu nasıl bir adam ki, bir öğretmenin”, bir “valinin” karşısında ayak ayak üstüne atmasını garipseyebiliyor. “Sen” kimsin ya ! (biri karşısındaki insana nasıl hitap ediyorsa, öyle de cevap almaya layıktır; “sen” diyen, “sen” karşılığına layıktır) “Sen” kimsin “birader” !? “Vali olmak ama adam olamamak” cümlesinin ne anlama geldiğini de biz o rencide ettiğin öğretmenlerden öğrendik. “Biradere” bak ya! Adam, hem öğretmenler gününde, hem öğretmenlerin karşısında, hem kürsüde, hem de öğretmenleri kutlarken, kalkıp herkesin içinde bir “öğretmene” “sen” diye hitap edip”, ikinci tekil şahısla, “misin” ekiyle soru sorup, “birader” deyip, üstüne üstlük bir de “Allah, Allah” diye söyleniyor, sonra da, “öğretmen ordusunu rencide edenin” karşısındaki öğretmen olduğundan bahsediyor. Ardından hızını alamayıp, diğer öğretmenlere de kendini alkışlattırıyor. Tam bir psikiyatrik vak’a… Vali, (önünde “sayın”, ardında “bey” olmadan) söyleyin biz de bilelim, öğretmenler kimlerin karşısında ayak ayak üstüne atabilir; kimlerin karşısında atamazlar. Bir valinin böyle bir davranışı, Türk’ün töresine, adabına, örfüne sığar mı? Herkesin içinde bir öğretmeni, vali karşısında ayak ayak üstüne attı diye azarlamak valinin gorevi midir?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin