Kocaeli’de yerel gazete kurşunlandı! Koronavirüs vakalarını haber yapmıştı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde günlük yayınlanan Ses Kocaeli gazetesinin binası kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce kurşunlandı.

Karabaş Mahallesi Muzaffer Fidan Sokak’ta bulunan Ses Kocaeli gazetesinin binasına 05.30 sıralarında ateş açıldı. Binanın camlarına doğru ateş açan saldırganlar daha sonra olay yerinden bir araçla hızla uzaklaştı.

Sabah gazeteye gelen çalışanlar, mermi izlerini görünce olayı polise haber verdi. Gelen polis ekiplerinin yaptığı incelemede, binaya 8 el ateş edildiği belirlendi.

Güvenlik kameralarını incelemeye alan polis, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

GENEL YAYIN YÖNETMENİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Ses Kocaeli Gazetesi yayın yönetmeni İsmet Çiğit, ildeki koronavirüs vakalarına ilişkin yapılan bir haber nedeniyle gözaltına alınmıştı.

18 Mart Çarşamba günü gazetenin internet sitesinden “Sopalı’da Corona Virüsünden 2 Kişi Hayatını Kaybetti” başlıklı bir haber yayınlandıktan sonra Çiğit, savcılığın talimatıyla gece saatlerinde evindeN gözaltına alınmıştı.

Daha sonra serbest bırakılan Çiğit, “Devlet burada bir şeyleri gizlemeye çalıştı ama yapamadı. Bunun yerine baskıyla bizi susturmayı seçti. Biz de işin peşini bıraktık. ‘Lanet olsun’ dedik bıraktık” demişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin