Kobe Bryant’ın öldüğü kazanın otopsi raporu: Kimliği parmak izlerinden tespit edildi

NBA’in efsane oyuncusu Kobe Bryant ile 13 yaşındaki kızı Gianna’nın 9 kurban arasında olduğu helikopter kazasıyla ilgili otopsi raporu açıklandı.

Ünlü basketbolcunun eşi Vanessa’nın, ulaştırma şirketi Island Express ile pilot Ara George Zobayan’ı sanık olarak adlandırarak açtığı hatalı ölüm davası sonrası açıklanan otopsi raporunda, helikopter pilotu ‘temiz’ çıktı, bedeni tanınmaz hale gelen Los Angeles Lakers efsane yıldızı Kobe Bryant’ın Ritalin ilacı kullanmış olduğu belirlendi.

TMZ’nin yayımladığı otopsi raporuna göre, kazada ölen 50 yaşındaki pilot Ara George Zobayan’ın bedeninde alkol ya da hiçbir uyuşturucu izine rastlanmadı.

Kazadan 4 ay sonra yayımlanan raporda dokuz kurbanın hepsinin ölümlerinin nedeni, vücüda alınan keskin cisim içermeksizin ağır darbe olarak belirtildi, ölümün şekli kaza olarak dile getirildi.

Rapora göre vücudu tamamen yaralanan ve yanan Bryant’ın kimliği ancak parmak izlerinden tespit edilebildi. “Bu yaralar anında değilse de hızla öldürücüdür” denilen raporda 41 yaşındaki emekli basktbolcuya yapılan otopside sisteminde Ritalin bulunduğu aktarıldı.

Ritalin, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu ve uyku hastalığı olarak bilinen narkolepsi tedavisinde kullanılıyor.

Daha önce pilotun kardeşi Berge Zobayan’ın kazadan ihmalkar davranan yolcuların sorumlu olduğu yönünde görüş bildirdiği 7 sayfalık belge medyaya yansımıştı.

Şubattaki kaza, helikopterin yoğun sis ve bulutlu havada bir tepeye çarpmasıyla gerçekleşmiş, pilot Ara George Zobayan’ın çarpışma sırasında saatte 184 mil (296 km) hızla gittiği belirlenmişti. Çarpışmanın ardından birkaç yüz metre düştüğü saptanan helikopterde bulunanların bedenlerinin paramparça olduğu belirtilmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin