Kılıçdaroğlu’nun röportajının olduğu kitap ‘çok siyasi, defterlerimiz inceleniyor’ diye basılmadı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir röportajın da yer aldığı gazeteci Makbule Cengiz’in yeni kitabı, “Çok siyasi,  defterlerimiz inceleniyor.” gerekçesiyle matbaa tarafından basılmadı. Diğer yandan yazdığı yazılarından dolayı 3 müebbet hapis istemiyle yargılanan Zaman Gazetesi eski Ankara Temsilcisi Mustafa Ünal’ın dosyasındaki delillerden biri de Kılıçdaroğlu ile yaptığı bir röportajtı. Ünal’ın dosyasında delil diye 7 köşe yazısı bulunuyor.

Gazeteci Makbule Cengiz’in CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek hazırladığı “Umut Hep Var” isimli kitabı baskı için matbaaya gönderen Kırmızı Kedi Yayınevi yetkililerine ret cevabı geldi. Matbaa yetkilileri, “fazla siyasi içerikli olduğu için sıkıntı yaşayabiliriz” diyerek kitabı basamayacaklarını söyledi.

Gazeteci Makbule Cengiz

Matbaa yetkililerinin yayınevine gönderdiği e-posta’da “siyasi içerikli bastığımız 3-4 kitaptan dolayı defterlerimiz hâlâ inceleniyor” denilirken, kitabı basmayı kibarca reddettiği görülüyor.

Gazeteci Cengiz duruma Twitter’dan tepki göstererek, “Kemal Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiğim nehir söyleşi kitabım ‘Umut Hep Var’ın matbaadan gelmesini beklerken, sansür geldi. Ama buna elbette boyun eğmeyeceğiz” dedi.

Kırmızı Kedi Yayınevi de Cengiz’in paylaşımlarını retweet etti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin