Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Seni seçime zorlamak için elimden ne geliyorsa yapacağım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin olağanüstü MYK toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Erken seçim çağrısını yineleyen Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a, “Seni ve şürekânı seçime zorlamak için elimden ne geliyorsa yapacağım.” diyerek seslendi. Kılıçdaroğlu, Türkiye ekonomisinin tek sorumlusunun Erdoğan olduğunu söyledi.

CHP, döviz kurlarındaki yükseliş ve ekonomideki gelişmeler nedeniyle dün olağanüstü MYK kararı almıştı. Dün Antep ve Urfa programlarını iptal eden CHP Lideri, bugünkü olağanüstü MYK toplantısına başkanlık etti. Kılıçdaroğlu’nun, toplantının ardından saat 15.00’de basın toplantısı düzenledi.

BU TABLONUN TEK SORUMLUSU KİFAYETSİZ ERDOĞAN’DIR

Döviz kurundaki sert yükseliş başta olmak üzere ekonomi gündemine ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

  • Mutfakta yangın var. Öyle bir noktaya taşıdılar ki bir tarafta mutfakta yangın var, diğer tarafta piyasalarda güvensizlik var. Böyle bir tabloyu Türkiye hiç yaşamadı. Geldiğimiz nokta kritik. Açlık fakir fukaranın kapısında. Mamalara kelepçe vuruluyorsa, sadece 1 kilo alabilirsiniz diye sınırlama koyuluyorsa, yönetme erkini kaybetmiş bir kişiden bahsediyorum. Sorumlu bellidir; her şeyin sorumlusu benim diyen kişidir, Saray’da oturan Erdoğan’dır.

ERDOĞAN, BİR AVUÇ TEFECİNİN TEMSİLCİSİDİR

  • Kendi ülkende, kendi vatandaşına dolarla borçlanma dedim. Hani sen yerliydin, hani sen milliydin? Hani bu ülkenin parası Türk Lirası’ydı? Erdoğan şahsım hükümeti Londra’daki bir avuç tefecinin temsilcisidir.
  • İsraf haramdır dedim, yolsuzlukları engelle dedim. İsraf diz boyu devam ediyor. Yolsuzluk yapanları, israfın her türlüsünü yapanları bırakın engellemeyi, devletin en üst kademesine getirdiler. Böyle bir tabloyu vicdanı olan vatandaşlar kabul edebilir mi? Bütün bu tabloların tek bir sorumlusu vardır; kifayetsiz, kibirli Erdoğan’dır. Kibir, şeytana özgü bir kavramdır, bunun da altını çizmek isterim.

KAYNAĞI BELLİ OLMAYAN 13 MİLYAR DOLAR, UYUŞTURUCU BARONLARININ PARASIYDI

  • Açtığı belalardan nasıl kurtulabilirim bunun derdinde. Neymiş efendim, dış mihraklarmış. Dışarıdan kimliği belirsiz 13 milyar dolar para geldi. Kimin parasıydı bunlar, uyuşturucu baronlarının parasıydı. Diş mihraklar kim, çık söyle millete? ‘Ben dış mihraklar dersem arkamdan gelenler olur’ diyor. Millet artık bu numaraları yemiyor. Vatandaş cebindeki paraya, elektrik faturasına, mutfağa bakıyor. Hangi dış mihraklar? Her gelenin aldattığı bir adam Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetibilir mi? Dış mihraklar demek beni kandırdılar demektir. Sen çocuk musun?

HEDEFLERİ TÜRKİYE’Yİ FAKİRLEŞTİRMEK

  • Erdoğan ve şürekâsının tek bir hedefi vardır; Türkiye’yi fakirleştirmek, insanımızı fakirleştirmek. Cebinde doları olan, bankada doları olan köşeyi dönüyor. Bir günde yüzde 20-25 kâr ettiriyor. Bunlar gayri millidir, destekleyenler de gayri millidir.
  • Beyefendi, senin nerelerde ne yaptığını çok iyi biliyorum, dünyalıklarını da çok iyi biliyorum. Sen Türkiye’yi birilerine peşkeş çekiyorsun, biz buna istiyoruz. Yaptığı tam bir deliliktir, saçmalıktır, zırvalıktır.

SANDIKTAN NEDEN KORKUYORSUN KARDEŞİM?

  • Buradan nasıl çıkarız? Bütün bu olayları yaratan temel unsur yanlış siyaset. Sorunu aşmanın yolu da siyaset… Nasıl aşacağız? Erdoğan ve şürekâsına sesleniyorum; milletten niye korkuyorsun, sandıktan niye korkuyorsun? Sandığı getir kardeşim… Milletin iradesinden kaçılır mı! Seni ve şürekânı seçime zorlamak için, seçim yaptırmak için elimden ne geliyorsa yapacağım.
  • Erken seçim talebi sadece bizim partimizin talebi değildir. Erken seçim talebi milletin talebidir. Milletimizle beraber omuz omuza bu işin üstesinden geleceğiz.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin