Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Egemen güçlerin taşeronluğunu yapma dedik!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP iktidarını ‘egemen güçlerin maşası’ olmakla suçladı. Kılıçdaroğlu, “Hepimizin yüreği kanıyor. Ciddi bir gelecek endişesi taşıyoruz. Egemen güçlerin burada taşeronluğuna soyunmak en büyük tehlikedir, maşa konumuna Türkiye Cumhuriyeti devletini sokmayın dedik.” ifadelerini kullandı.
Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

TÜRKİYE İYİ YÖNETİLMİYOR

“Bu grup toplantısı, benim için de zor olan bir grup toplantısıdır. Meseleyi nasıl anlatacaksınız, neler söyleyeceksiniz? Hepimizin yüreği kanıyor ve gelecek kaygısı yaşıyoruz. Türtkiye iyi yönetilemiyor. Egemen güçlerin bu ülkeden nasıl kovulduğunu ülkeyi yönetenler biliyorlar mı? Defalarca uyardık, egemen güçlerin taşeronluğuna soyunmak en büyük tehlikedir derdik. Maşa konumuna Türkiye’yi sokmayın dedik. Defalarca söyledik, dilimizde tüy bitti.”

SANE NE SURİYE’DEN KARDEŞİM!

“Komşumuz bir ülkenin rejimini değiştirmek içn çaba harcıyorsunuz. Sana ne kardeşim? Git uluslarası kuruluşlara, ‘buynu kabul etmiyoruz’ dersin. Biz hiçbir zaman Suriye’dek rejimi savunmadık, savunmuyoruz da. İstiyoruz ki barış içinde yaşayalım. Arzumuz budur bizim. Tek bir Mehmetçiğin tırnağı Suriye’den de, Libya’dan da İdlib’den de değerlidir diyoruz.”

BOP EŞBAŞKANLIĞI GÖREVİNİ SANA KİM VERDİ?’

“26 Şubat 2006’da Erdoğan Üsküdar’da konuşuyor; ‘Biz orta Doğu’da Kuzey Afrika projesinin eş başkanıyız. Biz orada görev irfa ediyoruz. Böyle bir görev seçilerek verilmiştir.’ Sana bu görevi kim verdi? Sana Büyük Orta Doğ Projesi’nin eş başkanlık görevini kim verdi?”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin