Kılıçdaroğlu’ndan 8 maddelik ‘iktidarımızın ilk haftasında yapacaklarımız’ listesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘İktidarımızın ilk haftasında yapacaklarımız’ başlığıyla 8 maddelik bir liste yayınladı.

Kılıçdaroğlu’nun Twitter hesabından paylaştığı listede, Tank-Palet Fabrikası’nın geri alınması, KYK borçları ve esnaftan alınan faizlerin sıfırlanması gibi maddeler yer aldı.

Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı listede yer alan maddeler şöyle:

1- Katar ordusuna peşkeş çekilen Sakarya’daki Tank-Palet Fabrikası’nı hemen geri alıp, şanlı ordumuza iade edeceğiz.

2- Esnafın pandemi döneminde bankalardan aldığı kredilerin faizlerini silerek, anaparayı ise makul ölçülerde taksite bağlayacağız.

3- Bir kararname ile esnafın kira stopaj vergisini kaldıracağız.

4- Çiftçilerin bankalardan veya tarım kredi kooperatiflerinden aldıkları kredilerin faizlerini sıfırlayacak, anaparayı ise makul ölçülerde takside bağlayacağız.

5- KYK borçlarından ötürü başlatılan tüm hacizleri durduracak; borçların faizlerini silecek; borçlu iş sahibi olduğunda anaparayı makul taksitlere böleceğiz.

6- Beşiktaş’taki terör saldırısında hayatını kaybeden 39 polis, 8 sivil toplam 47 şehidimiz için toplanan paraların tamamını faiziyle birlikte hak sahiplerine vereceğiz.

7- 15 Temmuz Şehit ve Gazileri için vatandaştan toplanan paraların tamamını, faizleri ile birlikte hak sahiplerine vereceğiz.

8- Hangi koşulda, bedeli ne olursa olsun; vatan topraklarına sahip çıkacak, Süleyman Şah Türbesi’ni vatan toprağına geri götürerek, orada şanlı bayrağımızı dalgalandıracağız.

1 YORUM

  1. Muhalefetin zavalliliginin pozunu vermis sayin Kilictaroglu. Halkin en temel problemlerine hci deginmemis, en buyuk kanayan yara olan KHK meselesine atifta bile bulunmamis. Bu CHP adam olmaz. Caresiz halk yine yeniden hukumetin insafina terkedilmis. Kafalarda atgozlugu olunca sadece onune konulani gorursun… Yazik…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin