Kılıçdaroğlu Erdoğan’ı hedef aldı: Ne haram var ne helal; sadece büyük bir boşluk

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, KPSS’ye yönelik açıklamaları nedeniyle AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı. Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Erdoğan iptal edilen KPSS ile ilgili “biz orada boşta bulunsak bunu seçime kadar satacaklardı” demiş. Aslında diyor ki, muhalefet bu kadar güçlü olmasaydı, benim çalıntı sınavlar umurumda olmaz. Ama işte seçim kapıda, ben de umursuyor gibi yapıyorum. Gençler görün ve duyun; bu adam böyle biri, zihni böyle çalışıyor. Bunda ne hak var ne hukuk; ne haram var ne helal… Hiçbir şey yok. Sadece büyük bir boşluk.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, “İktidar partisinde en tepeden aşağıya kadar kimse “Ben suçluyum” demiyor. Bir suçlu bulmaları lazım, en rahatı FETÖ” dedi.

Erdoğan, Putin’in daveti üzerine gittiği Soçi’den Türkiye’ye dönerken uçakta; KPSS’nin iptal edilmesiyle ilgili olarak şunları söylemişti: “Biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı çünkü biz durumu gördük. Durumu gördükten sonra ben ÖSYM Başkanı olan arkadaşımızı da bir zan altında bırakmak istemem ama soruşturmaların hayırlı bir netice vermesi noktasından hareketle kendisini görevden almak suretiyle oraya hemen 24 saati bulmadan bir arkadaşımızın atamasını yaptık.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin