Kılıçdaroğlu: Birileri yurt dışındaki bankalara para yatırmış, kesin

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve ailesinin yurt dışındaki mal varlığı ili ilgili tartışmalara, “Birileri bir şeyler almış. Birileri yurt dışındaki bankalarına para yatırmış, kesin. Kesin olmazsa benim mal varlığımı araştırmazsan namertsin diyebiliyor musun? Diyemiyorsun!” sözleriyle katıldı.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın ‘Bay Kemal’ ifadesine ise şu karşılığı verdi: “Bay Kemal olmak için egemen güçlerin karşısında onurlu bir insan gibi duracaksın. Bay Kemal olmak için elin harama uzanmayacak. Her CHP’li bir Bay Kemal’dir ben buna inanıyorum. Her onurlu insan bir Bay Kemal’dir.”

Partisinin grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, Karaköy’de başörtülü iki kadına yönelik başka bir kadın tarafından yapılan saldırıya tepki gösterdi. Darp edilen kadınları aradığını ve “Morallerinin bozulmamasını istedim.” dediğini aktardı. Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısı konuşmasından satır başları şöyle:

TANK PALET FABRİKASINI KAÇA DEVRETTİN?

“Türk-Katar ortaklığına devretmişler tank palet fabrikasını, kaça devrettin? Neden gizli kararname çıkarıyorsun? Sen kararnameyi gizliyorsun, demek ki bu milletten bir şeyi gizliyorsun. Özellikle benim öğrenmemi istemiyorsun. Tank palet fabrikası dolayısıyla gizlediğin protokolü açıklayacak mısın? Bu beyler çalıştıracaklar, asker bizim, tezgâhlar, fabrika bizim, orada mal üretilecek, bana satacaklar. Ben üretiyorum zaten, neden bana satıyorsun? Ben bunu soruyorum zaten. Efendim ‘Kılıçdaroğlu bilmez, biz onu işletmesi için devrettik.’ Kaça devrettik kardeşim? Hangi gerekçeyle ihaleyi yapmadın? Sana bu yetkiyi kim verdi?”

YÖK, ŞEHİR ÜNİVERSİTESİNİ BAŞKA BİRİLERİNE TAHSİS EDECEK!

“Şehir Üniversite, bir yer verildi kendisine. Orayı gayet güzel donattılar. Mimari bütün özellikleri korudular. Büyük binalar yapmadılar. 2019 üniversite memnuniyet araştırmasında 14. sırada. Şimdi, banka haciz uyguluyor. Oradaki akademisyenler aylıklarını alamıyorlar. Öğrenciler var orada, başarılı bir üniversite. Her siyasal görüşten de akademisyen var. İki arkadaşımı görevlendirdim, gidip bakın bu üniversitenin durumu diye. Banka aracılığıyla üniversiteyi susturmak, ele geçirmek istiyorlar. Sıradan bir üniversite bile kapatılmaz ki bu üniversite saygın bir üniversite. YÖK burayı başka birilerine tahsis etsin diye!”

HİLAL KAPLAN’A: BUNLAR SÖZDE GAZETECİ

“Bunlar sözde gazeteciler. Onlardan bir tanesi sözde soru soruyor. Öyle bir soru soruyor ki; Erdoğan’la Suriye’de terörist dediğimiz kişiyi eşitliyor. Ve dönüyor Trump Hilal Kaplan’a diyor ki ‘gazeteci olduğundan emin misin? diyor. Sevgili Trump, Türkiye’de hükûmet yok, hükûmeti kaldırdılar. Kabine var. Bu da kabine için çalışan birisi, gazeteci falan değil, ne gazetecisi?”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin