Kılıçdaroğlu, Bilim Kurulu’na seslendi: Korkmayın konuşun, arkanızdayız

Kemal Kılıçdaroğlu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bilim Kurulu’nun ‘rehine’ haline geldiğini söyledi. Sosyal medya hesabı üzerinden videolu bir mesaj yayınlayan Kılıçdaroğlu, “Bizim biraz sitemimiz Bilim Kurulu’ndan yana. Oradaki arkadaşların biraz cesur olmaları lazım.” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamasının yer aldığı paylaşıma, “Yoğun bakım doktorları ile buluştum, baskı görmesinler diye paylaşmıyorum kimliklerini. Özetle Bilim Kurulumuz rehindir. Bir şahsın rehinidir hepsi. İşlerini yapamaz durumdalar. Çağrım onlara; korkmayın, konuşun, yanınızdayız.” notu düştüğü.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle: “Durumun ne kadar vahim olduğunu, bu bağlamda görevin yeteri kadar yerine getirilmediğini de biliyoruz. Bizim biraz sitemimiz bilim kurulundan yana. Bizim biraz sitemimiz Bilim Kurulu’ndan yana. Biraz daha kamuoyunu bilgilendirmeleri lazım.

Gerekirse kendi aralarından bir sözcü seçmeleri gerekiyor. Sözcünün kamuoyuna sağlıklı bilgi aktarması gerekiyor. Sağlık çalışanlarının gerçekten olağanüstü çaba harcadıklarını da çok iyi biliyorum.

Sağlık çalışanlarının en azından bazı taleplerinin karşılanması gerekiyordu bu süreçte. O talepler de karşılanmadı. Örneğin meslek hastalığı sayılması gibi…”

1 YORUM

  1. Bir dönem de cesur savcılar yok mu diye sormuştu. 17 Aralık operasyonlarında kanunun verdiği yetkiyi kullanan bürokratların nerede olduğunu birinin ona hatırlatması gerek. Hidayet Karacayı serbest bırakan hakim görevden alınıp tutuklanınca, sayın Kılıçdaroğlu’nun söylediği sözler bana umut vermişti ancak gerisi gelmedi, anladım ki “Lazarus etkisi” imiş. Kusura bakmayın onun ipiyle kuyuya inilmez.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin