Kılıçdaroğlu: Beşli çete aracı koyuyor, yemezler efendim, görüşmem

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çok sayıda milletvekili ile gittiği Erzurum’da grup toplantısı gerçekleştirdi. Erzurumlulara seslenen Kılıçdaroğlu, beşli çetenin aracılar koyarak görüşme talep ettiğini belirterek, “Yemezler efendim, görüşmem. Milletimle görüşürüm” dedi.

TBMM’nin tatile girmesi nedeniyle grup toplantısı yerine her hafta salı günü bir ilde toplantı düzenleme kararı alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekilleriyle ilk toplantı için Erzurum’a gitti.

Kılıçdaroğlu, Erzurum’da CHP’li 128 vekilin, kanaat önderleri, muhtarlar ve halkın katılacağı grup toplantısında konuştu:

‘Bu Bay Kemal sizin hakkınızı teslim edecek’

PTT’nin 14 bin çalışanı var. İlk taşeron işçi örgütlenmesini Erzurum’da yaptım, sonra diğer illerde yaptım. ‘Kadro verilmez’ dediler, kadro verdiler. Erzurum’dan söz veriyorum; tamamına kadro vereceğiz. 14 bin PTT taşeron işçisine sesleniyorum, bu kardeşiniz yani birilerinin deyimizle bu Bay Kemal sizin hakkınızı teslim edecek. Hiç endişe etmeyin. Kilolarca paket taşıyor o insanlar. Bunu çözeceğiz. Hiç kimse endişe etmesin. Modern köleliğe son vereceğiz.

‘O ceplerin tamamını dikeceğim’

Tarlada çalışan, sahada çalışan bütün Erzurumlu kardeşlerimin dinlemesini isterim. Allah nasip ederse iktidara geldiğimizde göreceksiniz çiftçilerin tarım kredi kooperatiflerinden veya bankalardan çektikleri kredilerin faizlerini ilk bir ayda sıfırlayacağız. Yulaftan, mısıra kadar dışardan getiriyorlar. Türkiye’de toprak mı yok ya, çiftçi mi, üreten mi yok? Dışarıdan komisyonlu alıyorlar. Ceplerini dolduruyorlar. O ceplerin tamamını dikeceğim.

Beşli çeteye: Yemezler, sizinle görüşmem

Beşli çetelerin bir köprüsüne 35 milyar dolar garanti veriyorlar. Ben o paraların tamamını söke söke alacağım. Öyle Londra’daki mahkemelere gidecekler… Mahkemeyi ister Londra’ya ister Papua Yeni Gine’ye ister Japonya’ya götür ben o paraları söke söke alacağım.

Sizin meşhur bir barajınız vardı. 13-14 senedir yapamadılar. Yapamazlar, bunlar beşli çeteye hizmet ediyorlar. Beşli çete aracı koyuyor ‘Bizimle görüşür mü?’ diye. Yemezler efendim, görüşmem. Milletimle görüşürüm.

‘Geliyor gelmekte olan’

Ben herkesin inancına, yaşam tarzına, kimliğine saygılıyım. Eğer bir sorun varsa o gece gözüme uyku girmemeli ve biz bunu yapacağız. Gönül birliği ile yapacağız. Geliyor gelmekte olan.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin