Kılıçdaroğlu, 5 dilde yazdı: Deutsche Bank’a da söyleyeyim; Hazine’den para alamayacak!

Kemal Kılıçdaroğlu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kanal İstanbul’la ilgili olarak ‘Deutsche Bank’ın tehdit edildiğini söylemesi üzerine sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, halkımın parasında ve doğasında gözü olan herkese aynı şeyi söylüyorum, Türkiye’nin hazinesinden para alamayacaklar! O zaman @DeutscheBank ’a da söyleyeyim…” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkçe dışında Almanca, İngilizce, Fransızca ve Arapça olarak yaptığı paylaşımın çevirisi ise şu şekilde: “Milletimin çıkarlarına ve küresel iklim politikasına aykırı olan ‘Kanal İstanbul’ projesini finanse edecek kurumlar Türkiye Cumhuriyeti hazinesinden tazminat alamayacak. Türkiye topraklarında projeden kaynaklanan her türlü doğal hasar için de tazminat talep edilecektir.”

Partisinin grup toplantısında konuşan ve muhalefetin karşı çıktığı Kanal İstanbul projesine ilişkin CHP’ye eleştirilerde bulunan Erdoğan, “Deutsche Bank’a tehdit sallıyorlar, ‘Ödemeyi kesinlikle yapmayız’. Bunlar daha şimdiden ya devlet nedir, devlet yönetmek nedir, bunlardan haberleri bile yok.” demişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin