KHK’lı sağlıkçı Akşener’e anlattı: AKP’li bir siyasetçinin yeğeni göreve iadem için 150 bin TL rüşvet istedi

KHK’li bir sağlık çalışanı Erciş’te karşısına çıktığı İyi Parti Meral Akşener’e derdini anlattı. 15 Temmuz sonrasında ihraç olduğunu ancak yapılan yargılamada beraat etmesine rağmen göreve dönemediğini söyleyen KHK’lı sağlık memuru, “Sayın başkanım! 10 gün önce bir siyasinin yeğeni beni aradı, 150 bin lira rüşvet istedi.” dedi. Meral Akşener, vatandaşın anlattıklarını duyunca şok oldu!

İyi Parti genel Başkanı Meral Akşener, Van’ın Erciş ve Çaldıran ilçelerinde esnaf ziyaretlerinde bulunup, halkla bir araya geldi. Erciş’te Akşener’i karşılayanlar arasında bir de KHK’lı sağlık memuru vardı. 13 yıl Erciş Devlet Hastanesi’nde çalıştığını ancak 15 Temmuz sonrası 672 sayılı KHK ile ihraç olduğunu anlattı.

Yargılandığını, 2,5 yıl önce beraat ettiğini, dosyasının Yargıtay’da olduğunu söyledi. Şunları söyledi: “Sicilimde uyarı cezası bile yoktur. 2,5 yıldır beraat ettiğim halde göreve iade edilmiyorum. 10 gün önce bir siyasinin yeğeni beni aradı. Duruma anlattım. İlgileneceğim dedi. 10 gün sonra benden 150 bin lira para istedi. Bunları lütfen bangır bangır anlatın. 5 yıldır bana çektirmedikleri zulüm kalmadı, şimdi bir de gelmiş 150 bin lira para istiyorlar. Hangi yüzle!”

Meral Akşener, duydukları karşısında şaşkına döndü… Şaşkınlığını ‘Aaaaa!’ diyerek gösterdi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin