KHK’lı polisten özel harekat polisine ”Bağırma çocuk uyuyor, korkmasın”

Balıkesir’de, cemaat soruşturmasında haklarında yakalama kararı çıkarılan aralarında KHK ile ihraç edilen öğretmen, polis ve astsubayın da olduğu 5 kişi ‘özel harekât operasyonu’ ile gözaltına alındı.

Polisin şafak baskını yapacağı evlerin önünde basın mensuplarının daha önceden yerini alması ise gözlerden kaçmadı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri ve özel harekât polisleri tarafından yapılan baskında aralarında ihraç polis, öğretmen, astsubayın da olduğu ve haklarında yakalama kararı bulunan 5 şüpheli gözaltına alındı.

‘‘ÇOCUK UYUYOR, KORKMASIN’’

Özel Harekât polislerinin gerçekleştirdiği baskında ihraç KHK’lı polis ters kelepçelenip yere yatırılırdı. Kendine bağıran özel hareket polisini ‘‘Çocuklar uyuyor. Korkmasınlar.’’ diye uyardı. Özel Harekat polisi, ‘‘Tamam sakin ol yat yere’’ diye karşılık verdi.

TEKİRDAĞ’DA 22 İNFAZ KORUMA MEMURU GÖZALTINA ALINDI

Tekirdağ merkezli 14 ilde eş zamanlı başlatılan operasyonunda, 2’si ihraç olmak üzere toplamda 22 infaz koruma memuru’ gözaltına alındı.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında Adana, Adıyaman, Ankara, Balıkesir, Bursa, Elazığ, İstanbul, Şanlıurfa, Kırklareli, Sinop, Samsun, Rize ve Kahramanmaraş illerinde yapılan operasyonda, 2’si ihraç toplamda 22 infaz koruma memuru bulundukları illerde gözaltına alınarak il emniyet müdürlüğüne getirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler arasında ihraç edilmiş vergi müfettişi ve Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nde görev yapan bir infaz memurunun da bulunduğu öğrenildi.

2 YORUMLAR

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin