‘KHK’lı diye müşterisine parasını ödemeyen Doğa Sigorta geri adım attı

Aracına kasko yaptıran bir müşterisine KHK’lı olduğu gerekçesiyle ödeme yapmayan Doğa Sigorta geri adım attı. Tepkiler üzerine KHK’lı müşterisine parasını ödedi.

15 Temmuz sonrası KHK ile memuriyetten ihraç edilen ve tutuklanan H.B. adlı kişiye, eşinin aracıyla yaptığı kazanın ardından, daha önce aracını kaskolatığı Doğa Sigorta tarafından 20 bin liralık ödeme yapılmamıştı. Gerekçe olarak da H.B.’nin KHK’lı olması gösterilmişti.

Olayın mahkemeye taşımasından sonra mahkeme H.B lehine karar verdi. Sigorta şirketinin 20 bin lira bedelden sorumlu olduğuna hükmederek, paranın yasal faiziyle birlikte davacı H.B.’ye ödenmesine hükmetti. Fakat Doğa Sigorta geri adım atmayarak dosyayı istinaf mahkemesine taşıdı.

Fakat olayın duyulmasından sonra gelen tepkiler üzerine Doğa Sigorta parayı ödemek zorunda kaldı.

Bu durumu twitter üzerinde paylaşan HDP’li vekil ve Meclis İnsan Hakları Komisyonu üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Aracı pert olan kasko sahibine ödeme yapmak istemeyen Doğa Sigorta yapılan sosyal medya baskısı ve girişimlerimiz sonrası mağdur KHKlıya bugün parasını ödemiş 🙂 İhlali de söyleriz ödemeyi de! Zulmedenler yaptıklarının yanına kalmaycağını bilmeli,diğer ihlalci bankalarda sıra.” dedi.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin