Kardeşinden KHK’lı Nuriye Gülmen’e destek çağrısı: ‘‘Ablam sahte delillerle 518 gündür tutsak”

KHK ile ihraç edildikten sonra işini geri istediği için hukuksuz bir şekilde tutuklanan Nuriye Gülmen’in kardeşi Beyza Gülmen ablasına destek olmak için herkesi 13 Ocak’ta Çağlayan Adliyesi’ne davet etti. Beyza Gülmen, ‘‘Adil bir yargılama söz konusu değil, sahte delil üretildi. Gelin hep birlikte ablamın yalnız olmadığını herkese gösterelim.’’ dedi.

15 Temmuz’dan sonra OHAL sürecinde Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edildikten sonra işine geri dönmek için Ankara Yüksel Caddesi’nde yaptığı eylemlerle bilinen akademisyen Nuriye Gülmen’in yargılandığı davanın duruşması 13 Ocak’ta Çağlayan Adliyesi 28. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

KHK’lara elindeki ‘işimi geri istiyorum’ yazan tek bir dövizle direnen akademisyen Nuriye Gülmen görevinden ihraç edildikten sonra uzun süre Yüksel Caddesi’nde eylem yapmıştı. Açlık grevine giren Nuriye Gülmen daha sonra 5 Ağustos 2020’de İdil Kültür Merkezi’nde 6 kişi ile birlikte gözaltına alınmış, 11 Ağustos 2020 tarihinde ise tutuklanmıştı.

Beyza Gülmen, 518 gündür cezaevinde tutsak olan ablası Nuriye Gülmen’in verdiği hukuk mücadelesini destekleyen herkesi 13 Ocak Perşembe saat 10.00’da görülecek olan davanın 5. duruşmasına davet etti.

”SAHTE DELİLLERLE UYDURUK SUÇLAMALARLA ABLAM 518 GÜNDÜR TUTSAK”

Beyza Gülmen Twitter hesabından yayınladığı videoda şu ifadeleri kullandı:

”Ablam işini geri istediği için, adalet mücadelesi verdiği için uyduruk suçlamalarla, sahte delillerle hukuksuz bir şekilde 518 gündür tutsak. Hukuk cezalandırmanın aracı haline getirilmiş durumda. Ablamın adil olmayan hukuksuz bir şekilde nasıl yargılandığını görmek için herkesi 13 Ocak Perşembe günü saat 10.00’da Çağlayan Adliyesi’nde 28. Ağır Ceza Mahkemesi’ne ablamı beşinci duruşmasında yalnız bırakmamak için herkesi davet ediyorum. Gelin hep birlikte ablamın yalnız olmadığını herkese gösterelim.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin