Gergerlioğlu için imza kampanyaları devam ediyor: ‘Sen de imzala’

Yargıtay 16’ncı Ceza Dairesi’nin, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na “terör örgütü propagandası yapma” suçlamasıyla verilen 2 yıl 6 ay hapis cezasını onamasına tepkiler devam ediyor.

KHK Platformlar birliği’nin ardından, aralarında Avrupa Parlementerlerinin de bulunduğu 203 kişi ve kurumun altına imza attığı açık mektup da bir imza kampanyasına dönüştü. Gergerlioğlu, ”Şahsıma yapılan hukuksuzluklara son verilmesi istenen kampanya için bütün imzacılara teşekkür ederim.” dedi.

KHK Platformlar Birliği Change.org üzerinden imza kampanyası başlattı. “İnsan Hakları Savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu Susturulamaz” sloganıyla düzenlenen kampanyada toplanan imzalar TBMM ve Yargıtay’a teslim edilecek.

“Biz aşağıda imzası bulunanlar Gergerlioğlunun insan hakları savunucusu olduğunu ve bu amaçla siyasi iktidar tarafından cezalandırılmak istendiğini biliyoruz. Hep birlikte Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun yanındayız ve ‘Gergerlioğlu hak mücadelesinde yalnız değildir’ diyoruz.” ifadelerinin yer aldığı kampanyaya iu linkten imza konulabiliyor:

CHANGE.ORG’TA İMZALA

Avrupa Parlementerlerinin de bulunduğu 203 kişi ve kurumun altına imza attığı açık mektuptan sonra başlatılan imza kampanyasına ise aşağıdaki linkten destek olunabiliyor.

-End unlawfulness against Turkey human rights activist and deputy Gergerlioğlu!

-Nous voulons mettre fin à cette injustice contre le militant des droits humains et député M. Gergerlioğlu!

-Gergerlioğlu’na yapılan hukuksuzluğa SON verin!

İMZALAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

[EN]

End unlawfulness against human rights activist and deputy Gergerlioğlu!

HDP Deputy Ömer Faruk Gergerlioğlu was sentenced to 2 years and 6 months in prison for “making propaganda for a terrorist organization” on the grounds that he shared on his twitter account an article from T24 news website. Due to this decision, we are faced with the unlawfulness of Gergerlioğlu’s deputy and arrested.

We, 203 persons and organisations (politicians, academics, artists, authors, journalists, and human rights advocates) demand that the unlawfulness against human rights activist and deputy Gergerlioğlu is immediately ended!

[FR]

Nous voulons mettre fin à cette injustice contre le militant des droits humains et député M. Gergerlioğlu!

Le député du Parti démocratique des peuples (HDP), M. Ömer Faruk Gergerlioğlu, a été condamné à 2 ans et 6 mois de prison pour «propagande en faveur d’une organisation terroriste» au motif qu’il avait partagé un article du site d’information « T24 » sur son compte Twitter. À cause de ce jugement, nous sommes confrontés à une illégalité face au statut parlementaire de M. Gergerlioğlu qui sera déchu ainsi qu’à son arrestaion.

En tant que politiciens, avocats, universitaires, artistes, écrivains, journalistes et 203 personnes et institutions sensibles aux droits humains, nous voulons mettre fin à l’injustice contre le militant des droits humains et député M. Gergerlioğlu

[TR]

İnsan hakları aktivisti ve milletvekili Gergerlioğlu’na yapılan hukuksuzluğa SON verilsin!

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında, T24 haber sitesinde yer alan bir yazıyı twitter hesabından paylaştığı gerekçesiyle ‘terör örgütü propagandası yapma’ suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Bu karar nedeniyle Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesi ve tutuklanması hukuksuzluğu ile karşı karşıyayız.

Siyasetçi, hukukçu, akademisyen, sanatçı, yazar, gazeteci ve insan haklarına duyarlı 203 kişi ve kurum olarak insan hakları aktivisti ve milletvekili Gergerlioğlu’na karşı yürütülen hukuksuzluğa son verilmesini istiyoruz.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin