KHK mağduru mimarın direnişinin 339. günü: “Beni ihraç listesinde 2 numaraya sokanlar, beton cezası kestiğim kişiler”

OHAL döneminde çıkarılan KHK ile ihraç edildiği mesleğine iade talebiyle 30 Ocak 2017’den beri Düzce’de eylemde olan Mimar Alev Şahin 339 gündür hak arama mücadelesine devam ediyor.

Mimar Şahin Düzce’de Spor Sokak girişindeki meydanda, “İşimi, ekmeğimi geri istiyorum” pankartıyla oturma eylemi yapan Şahin, eylemini AKP Düzce il binası önünde sürdürüyor.

Şahin eyleminin 339. gününde Periskop üzerinden canlı yayın yaptı. “Beni ihraç edilenler listesinde 2 numaraya sokanlar beton cezasını kestiğim kişilerdir. Gördüğüm usulsüzlükleri yazdığım için ihraç edildim. İşimi istiyorum.” dedi.

Geçtiğimiz 14 Şubat’ta gözaltına alınan Şahin daha sonra serbest bırakılmıştı. 13 Şubat 2018’de Kamu-Sen Düzce Şubesi’nin Alev Şahin’in eylem yaptığı yerde Afrin operasyonuna destek açıklaması yapmış, açıklama öncesi İstiklal Marşı okunmuştu. Oturma eylemini sürdüren Alev Şahin’in bu sırada ayağa kalkmaması gözaltına gerekçe gösterilmişti.

Alev Şahin, 6 Ocak 2017 tarihli, 679 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 2011 yılından bu yana çalıştığı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ndeki görevinden ihraç edildi.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin