KHK ile ihraç edilenlere destek klibi: Geri döneceğiz!

15 Temmuz’dan sonra Olağanüstü Hal’in (OHAL) verdiği yetkilerle AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onlarca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkarıldı. 2 yıl süren OHAL döneminde yüz binlerce kişi görevinden ihraç edildi, gözaltına alındı ya da tutuklandı.

Eğitim Sen İzmir 4 No’lu Şubesi taradından, KHK ile ihraç edilen kamu emekçilerine destek amacıyla “Geri Döneceğiz” isimli bir klip hazırladı. Klibe, İlkay Akkaya, Mazlum Çimen, İlyas Salman, Suavi, Onur Akın, Levent Üzümcü ve Nihat Behram gibi çok sayıda sanatçı müziği ve dayanışma mesajlarıyla destek verdi.

Eğitim Sen İzmir 4 No’lu Şubesi, KHK ile ihraç edilen kamu emekçilerine destek vermek amacıyla “Geri Döneceğiz” isimli bir klip hazırladı. Yaklaşık 15 ay gibi bir sürede tamamlanan çalışma, Koro Şefi Deniz Yamaner tarafından yürütüldü.

Klipte, ihraç edilen sendika üyelerine İlkay Akkaya, Mazlum Çimen, İlyas Salman, Suavi, Onur Akın, Levent Üzümcü ve Nihat Behram gibi çok sayıda sanatçı müziği ve dayanışma mesajlarıyla destek verdi.

YAMANER: HERKESİ KATKI SUNMAYA ÇAĞIRIYORUZ

Ortaya çıkardıkları bu projedeki klibin tüm gelirinin hukuksuzca mesleğinden ihraç edilen kamu emekçilerine kullanılacağını aktaran Koro Şefi Deniz Yamaner, “Dayanışmanın öneminin had safhaya çıktığı bu günlerde, klibin paylaşılması, izlenmesi için herkesi katkı sunmaya çağırıyoruz. “Geri döneceğiz” diyoruz. Emeği gecen, katkıda bulunan arkadaşlara, sanatçı dostlarımıza, kendi adıma, arkadaşlarım ve eğitim sen adına şimdiden teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Yaklaşık olarak 16 yıldır faaliyetlerini sürdüren Eğitim Sen Korosu sendika üyelerinden oluşuyor. Son üç yıldır Deniz Yamaner şefliğinde çalışmalarına devam eden koro, her yıl farklı dillerde ve çoksesli şarkılarla Mayıs ayında konserlerini gerçekleştiriyor.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin