‘Kerbelâ Ruhu’ Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nde yeniden hortladı: Ömer Köse’ye su bile verilmiyor

17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonları sonrası 2014 yılında tutuklandıktan sonra Tekirdağ F Tipi Kapılı Cezaevi’ne gönderilen eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse’ye temel ihtiyaçlarını karşılaması için su bile verilmediği ortaya çıktı.

Tekirdağ F Tipi Kapalı Cezaevi’nde kalan tutuklu ve mahkumlara tüm ihtiyaçlarını karşılaması için kişi başı günlük 60 litre su hakkı verilirken 7 yıldır tek kişilik hücrede tecrit edilen eski Emniyet Müdürü Ömer Köse’ye 15 litre su verildiği öğrenildi. Su olmadığı için kişisel ihtiyaçlarını bile karşılayamayan Ömer Köse’nin kar suyunu eriterek tuvalet ihtiyaçlarını gidermeye çalıştığı belirtildi.

CEZAEVİ Mİ KERBELÂ MI?

Cezaevinde Ömer Köse’ye su verilmemesine tepki gösteren HDP Kocaeli Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, Adalet Bakanlığı’na seslendi. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Gergerlioğlu, ‘‘Kerbela mı orası? Bu ne hal? @adalet_bakanlik Tekirdağ cezaevinde Ömer Köse’ye günde sadece 15 litre su veriliyormuş. “Tüm ihtiyaçlarını 15 lt ile hallet” denmiş. Yağan karları su yapıyormuş.!!! ‘’ ifadelerini kullandı.

1 YORUM

 1. Ben hayatta değilken yapilan zulümleri eskiler unuttu, hesap sormadı. Bugün mağdurlar da, zalimler de toprağın altında.

  “Bu asrın acib bir hassasıdır. Bu asırdaki ehl-i Islamın fevkalâde safderunluğu ve dehşetli canileri de âlicenâbâne affetmesi; ve bir tek haseneyi, binler seyyiatı işleyen ve binler manevi ve maddi hukuk-u ibâdı mahveden adamdan görse, ona bir nevi taraftar çıkmasıdır.”

  “Hem âlicenâbâne affetmek ise, yalnız kendine karşı cinayetini affedebilir. Kendi hakkinda vazgeçse hakkı var; yoksa başkalarının hukukunu çiğneyen cânilere afûvkârâne bakmaya hakkı yoktur, zulme şerik olur.”

  Artık endi hakkına da affedemez, işlenen cürümler kişisel husumetten değil…

  Insanların ahiretlerine karışmam, anlatır geçerim. Ama zulümlerinin hesabını, elimde imkan varsa kendi adıma, hepsini ahirete bırakmam, oraya nispeten numunesini burada sorarım, ki gelecek nesiller gelecekten yüzüme tükürmesinler.

  Bu insanlar bu devletin, bu toplumun şerefini kurtardı. Hiç mi içinizde adam yoktu denildiğinde vardı denilecek. Ses ver yiğidim denildiginde “Buyur” denilecek.

  Kader bu zalimlere ne gösterecek emin değilim ama duam “içimizdeki beyinsizler yüzünden bizler de helak olmayalım.” Sırf bu nedenle dua ediyorum ve insanlara yaptıkları antlaşmayı hatırlatıyorum.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin