Diyanet’in raporuna ‘Gülen’in kendi dilinden’ cevap

Türkiye’de Diyanet’in, Fethullah Gülen Hocaefendi ve Hizmet Hareketi’ne yönelik hazırladığı ve belgeden ziyade ‘iftiraya’ yönelik içerik bulunduran raporuna bizzat Gülen’in açıklamalarıyla cevap verildi.

İlahiyatçı-yazar Hamdullah Öztürk’ün sunumuyla hazırlanan bir saatlik videoda Diyanet’in iddialarının ardında Hocaefendi’nin görüntülü sohbetleri cevap olarak yer alıyor.

‘Kendi Dilinden Fethullah Gülen Hocaefendi başlıklı videoda Diyanet’in ‘Kendi dilinden Fetö: Örgütlü Bir Din İstismarı’ başlıklı raporuna cevap verildiğini söyleyen Öztürk, “Diyanet raporunda, Hocaefendi’nin açıklamalarıyla ‘fetö, terör organizasyonu ve din istismarı’ konularını ispatladığını iddia ediyor. Ama kapakta büyük harflerle fetö denmesine rağmen raporun genelinde terör meselesine hiç girilmemiş. Raporun geneli ‘din istismarı’ iddialarına ayrılmış.” şeklinde konuşuyor.

10 Temmuz 2016’da bizzat AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatı ve dönemin Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve Din İşleri Yüksek Kurulu üyeleri tarafından yayınlanan rapor 6 bölümden oluşuyor.

Hazırlanan videoda her bölüme ayrı ayrı bizzat Hocaefendi’nin görüntülü sohbetleri ve açıklamaları ile cevap veriliyor. Öztürk, “Hocaefendi’nin hem ne dediğini, hem de nasıl dediğini görmüş oluyoruz bu videolarla” diyor.

İşte o video;

1 YORUM

  1. Çok değerli Hamdullah Hocam, çok kıymetli bir çalışma olmuş. Emeği geçen tüm kardeşlerden Allah razı olsun. Rabbim böyle art niyetli din adamı kisvesindeki münafıkça işler yapanların şerrinden hizmeti Kuranıyeyi muhafaza buyurup, kulun kulu değil Aallah’ın kulu olanlardan bizleri ayırmasın.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin