Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘Marmaris’ tepkisi: Bunların yatacak yeri yok

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Marmaris’te ormanlarımız yanıyor. Emin olun hayatımda bu kadar beceriksiz bir iktidar görmedim. Bunların yatacak yeri yok.” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Toplu Açılış Töreni’nde konuştu. ”Sizin ödediğiniz verginin her kuruşunun size geri dönmesini istiyorsanız yapacağınız tek şey var, bize katılacaksınız.” diyen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

  • Sizden bir şey istiyorum: Sandık önünüze gelecek. Elinizi vicdanınıza koyacak öyle oy kullanacaksınız. Tek adam rejimini kabul etmiyoruz ve değiştireceğiz. Ne pahasına olursa olsun bu düzeni mutlaka değiştireceğiz.
  • Saray beslemeleri 5-6 yerden maaş alıyorlar. Oligarklar var nasıl köşeyi döndükleri biliyorum. Muhammed Ali Kıney’in çiftliğini nasıl aldıklarını biliyorum.
  • Hepimizin adalet konusunda bir araya geldik. Halka hesap verme konusunda bir araya geldik. Yüz yıl geçti, ikinci yüzyılın eşiğindeyiz. İkinci yüzyılı Allah izin verirse cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Demokrasi istiyorsanız bize katılın.
  • Marmaris’te ormanlarımız yanıyor. Emin olun hayatımda bu kadar beceriksiz bir iktidar görmedim. 27 yıldır kamuda çalıştım. Başbakanlar, bürokratlar vardı. Yangın çıkacak diye hazırlık yaptıklarını biliyorum. Bunların yatacak yeri yok.
  • Geçen yıl ormanlarımız yandı. Hala ‘gece görüşlü helikopter alalım mı almayalım mı?’ Ya 1 yıl geçti. O Saray’da oturan zatı sizin oylarınızla emekli edeceğiz. Zorbalardan kurtulacak memleket.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin