Kılıçdaroğlu: 128 milyar doların hesabını veremiyorsan sandığı getir, namusunla git!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplatılan ‘128 Milyar Dolar Nerede’ afişlerini grup toplantısında kürsüye taşıdı. Kılıçdaroğlu, “Bu kürsüden defalarca 128 milyar dolar nerede diye sordum. Hangi kurdan, kime sattınız dedim. Birisi “para kaybolmadı, para el değiştirdi” diyor. Para zaten el değiştirdi. Ben sana zaten bunu soruyorum. Kime gitti bu para?” ifadelerini kullandı. Erken seçim çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a, “Eğer kul hakkı en büyük günahsa, yüce yaratan kul hakkıyla önüme gelmeyin diyorsa 128 milyar doların hesabını bu sarayda oturanların vermesi lazım. Eğer hesabını veremiyorsan sandığı getir kardeşim, korkma, namusunla git bari.” diye seslendi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

HANİ BİLDİRİNİN ARKASINDA CHP VARDI!

“Montrö Sözleşmesi tartışmalarından rahatsız olan emekli amiraller bir açıklama yaptılar. Onların iradesi dışında açıklamanın metninde bazı değişiklikler yapıldı. Onların iradesi dışında birilerinin aracılığıyla gece yarısı bu açıklama yayınlandı. Onların iradesini suistimal edenler iktidara yakın olanlardır. Saray buradan bir darbe iması çıkarmak istedi. Arkasından da dönüp bak işte CHP var bu işin arkasında dedi. Ne oldu? Hangi CHP vardı? CHP ile ilgili tek kelime bile yok. Devlet, polis, jandarma senin elinde. Kalktın, utanmadan sıkılmadan beni suçladın. Devlet kibirden arınmış olsaydı ilk yapacakları iş bildiriyi değiştirenleri bulup yargıya teslim ederlerdi. Yapamazlar.”

10 MİLYON İŞSİZİN OLDUĞU ÜLKEDE HUZUR OLMAZ

“10 milyonun üstünde işsiz varsa bir ülkede orada huzur olmaz. Bereket olmaz. Kargaşa çıkar. Ülkeyi yönetenler bunun farkında mı? Bir elleri yağda bir elleri balda. Vatandaşın çektiği ızdırabı bilmiyorlar. Kompoze gübre 2020 yılı son aylarında 100 liraydı. Şu anda 150 lira. DAP gübre 130 liradan 250’ye çıktı” diyor bir çiftçi. Nasıl geçinecek bu adamlar?”

ERDOĞAN’A CEZA KESEBELİR MİSİNİZ?

“Covid-19 sürecini yaşıyoruz. Gazetelere bir haber düştü ‘Norveç’te hükümet 10 kişiden fazla insanın bir araya gelmesini yasaklamış.’ Ama bu başbakan doğum günü dolayısıyla aile bireylerini çağırıyor ve bir kutlama yapıyorlar. Bunun için ceza kesmişler Başbakan’a. Devlet budur. Buyrun şimdi Türkiye’ye bakalım. Lebaleb kongre yaptılar. Maskeler falan sıfır. İçişleri bakanı mı gidip diyecek ceza yazın diye? Yürek ister. Erdoğan’a mı ceza kesecek? Yürek ister. Bu nedir? Kibrin getirdiği sonuç. Kural vatandaş için var, Saray için yoktur diyor. Kibir şeytana özgü bir kavramdır. Eğer kibir devleti yönetenleri teslim almışsa o ülke kolay kolay iflah olmaz.”

NASIL ATIYORSUN BU KADAR YA!

“Erdoğan 11 Nisan’da açıklama yapıyor, 1 milyon 250 bin ton patatesten söz ediyor. 300 bin ton soğandan söz ediyor. Bunları çiftçiden alacağız ve dağıtacağız diyor. Aynı gün tarım bakanı açıklama yapıyor; “1 milyon 250 bin değil, 300 bin ton patates var” diyor. Rakama bakın. Nasıl atıyorsun bu kadar ya? Okuyunca inanamadım. Havuz medyasının internet sitesine baktım aynı rakamlar.”

128 MİLYAR DOLAR NEREDE?

“Bu kürsüden defalarca 128 milyar dolar nerede diye sordum. Birisi “para kaybolmadı, para el değiştirdi” diyor. Para zaten el değiştirdi. Ben sana zaten bunu soruyorum. El değiştirdi de kime gitti bu? Milyarları kim götürdü? Merkez Bankası daha önce sattığı dövizleri böyle tablolar halinde yapar kendi internet sitesinde yayımlardı. Şimdi yok. Damat kime verdi, sen kime talimat verdin? 1 TL’den söz etmiyorum, 1 milyondan söz etmiyorum 128 milyar dolardan söz ediyorum. Ne oldu bu para? Tık yok. Bir daha sorduk, tık yok. Önce kasada duruyor dedi, sonra pandemide kullandık dedi. Yalan söylüyorlar. Dua edelim darbeci diye suçlamadı bunu soruyoruz diye. Bu kadar pişkin, halktan bu kadar kopuk, bu kadar para sevdalısı dünyada başka bir iktidar görülmemiştir.”

SORU SORMAK NE ZAMANDAN BERİ HAKARET?

“Dedik ki cevap vermiyor bari bilboardları kiralayalım, oraya asalım, millet görsün. Vay efendim neymiş? Cumhurbaşkanı’na hakaretmiş. Arkasında Saray’ın silüeti varmış. Soru sormak ne zamandan beri hakaret oldu? 20 Temmuz sivil darbesinin en temel kanıtı budur. Bir darbe dönemi yaşıyoruz. Ben bal gibi soracağım, sen de bana cevap vereceksin.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin