‘Kefen ve hac parası yerine estetik parası biriktiriliyor’

Antalya’da düzenlenen 1. Ulusal Medikal Estetik Kongresi’nde, Prof. Dr. Mehmet Mutaf, katılımcılarla çarpıcı bilgiler paylaştı. Kongre Başkanı Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Prof. Dr. Mutaf’a göre, hac ve kefen parası biriktiren Türk halkı günümüzde artık estetik parası biriktiriyor.

Cep telefonlarıyla çekilen selfie’ler sebebiyle insanların sürekli kendi yüzlerini görmesinin kaygılara yol açtığı tespitinde bulunan Prof. Dr. Mutaf, kadınlar kadar erkeklerin de gençleşmeye dönük taleplerinin arttığına işaret etti. Prof. Dr. Mutaf, şunları anlattı: “Erkekler hayatın geçmiş 50 yılında bulduğu nimetleri 50’den sonra da yaşayabilme imkânına sahip. Güzellik sadece kadına dair bir kavram değil. Erkekler plastik cerrahide gençleşme talepleri dışında, burun ameliyatı ve bel çevresi karın bölgesi yağlanmaları, saç problemleri öne çıkıyor. Eskiden insanlar hac ve kefen parası, günümüzde ise estetik parası biriktiriyor.”

1 YORUM

  1. Sayin doktor cok ilginc bir karsilastirmayla dikkat cekici aciklama yapmis. Simdi sac ektiren ya da ektirmeyi dususnen arkadaslara, “Hacca gidip gelmis miydiniz?” diye mi soracagiz?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin