Kaymakamlıktan ‘ağaç kökü yesinler’ kararı: “Ağır engelli bakım yardımı alamazsın; çünkü damadın KHK’lı”

15 Temmuz sonrası KHK’lar ile işlerinden atılan binlerce kişiye uygulanan hukuksuz mağduriyetler bu kişilerin akrabalarına da yaşatılıyor.

HDP’li vekil ve Meclis İnsan Hakları komisyonu üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, ağır engelli Aslı Kır’ın bakım yardımı talebinin damadının KHK’li olması gerekçesiyle Trabzon’un Ortahisar kaymakamlığı tarafından reddedildiğini paylaştı.

Gergerlioğlu, “İşte OHAL döneminde hukuksuzluk, zalimlik, vicdansızlık boyle yapıldı. Ağır engellinin damadı KHKlı diye bakım parası verilmedi..! Bu suçlarını örtbas etmek için yargı zırhı yasa teklifi getiriyorlar Bunları unutturmayacağız, hukuk önünde hesap soracağız..!”

Gergerlioğlu’nun paylaştığı Kaymakamlık yazısında Aslı Kır’ın kızı Emine Özlü ile evli olan Ali Özlü’nün KHK ile kamu görevinden alındığı belirtiliyor ve bu gerekçeyle de Aslı Kır’ın talebiyle ilgili herhangi bir işlem yapılamadığı belirtiliyor. Gergerlioğlu’nun paylaşımının altına yapılan yorumlarda ise bu kararın soykırım evrakı olduğu belirtildi.

Gergerlioğlu o KHK’lının hikayesini anlattı: “Beraat etmiş ama kanser olmuş”

Twitter hesabında ilgili yazıyı yayınlayan Ömer Faruk Gergerlioğlu, belgeyi yollayan KHK mağduruz ile görüştüğünü ve öfkesinin daha da arttığını söyledi.

Gergerlioğlu şunları söyledi:

Bana belgeyi yollamıştı. Magdur KHKlıyla konuşunca cok daha öfkelendim. Hikaye şu…KHKlı diye aylık alamamış,iş bulamamış,öğretmenken kapıcı olmuş,iade etmişler, davası yine de sürmüş ve beraat! Ne çare..!Sonunda 39y, 3 çocuk babası, Nazofarenks kanseri olmuş, kemoterapide,raporlu.”

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin