Kaymakamın esnafa verdiği cevap duyanları şoke etti

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde yapılan korona denetimleri sırasında bir kahvehane sahibinin kaldırıma sandalye koyamadığı için para kazanamadığını söylemesi üzerine Turgutlu İlçe Kaymakamı Ali Yılmaz, ‘‘Arkadaş para kazanma yasal olur. Uyuşturucu satarak da para kazanırsın.’’ dedi.

İçişleri Bakanlığı’nın Kovid-19 tedbirleri genelgesi kapsamında Manisa’nın tüm ilçelerinde denetim yapıldı. Genelge doğrultusunda Turgutlu ilçesinde de cadde, sokaklarda, kafeteryalarda, alışveriş merkezleri ile halkın yoğun olduğu bölgelerde korona tedbirleri yerinde incelendi.

KAYMAKAMIN VERDİĞİ ÖRNEK ŞOKE ETTİ

Denetimlere katılan Turgutlu İlçe Kaymakamı Ali Yılmaz’ın bir esnafa verdiği cevap duyanları şoke etti. Denetimler sırasında kahvehane işletmecisi Süleyman Er, Kaymakam Ali Yılmaz’a, Manisa İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından Kovid-19 tedbirleri kapsamında alınan sıfır kaldırım işgaliyle ilgili karar nedeniyle yaşadığı sıkıntıyı anlatmaya çalıştı.

Kahvehane işletmecisi Süleyman Er, “Sandalyeler içeride çok sık olduğu için insanları rahatsız ediyor. Dışarı kaldırıma koyamıyoruz. Ben bu şekilde nasıl para kazanacağım? 25 bin lira kredi çektim, bunu nasıl ödeyeceğim?” diyerek serzenişte bulundu.

Yasak kararını yeniden hatırlatan Kaymakam Yılmaz’ın esnafa yasal yoldan para kazanma ile ilgili verdiği örnek ise şaşkınlığa neden oldu. Yılmaz, “Sandalyelerin kaldırımlarda ve sokaklarda olması yasak. Arkadaş para kazanma yasal olur. Uyuşturucu satarak da para kazanırsın. Kaldırıma sandalye koyman yasalara, valiliğin kararlarına göre aykırı” dedi

Kahvehane işletmecisi Er ise kaymakam Yılmaz’a, “Ben o işi yapamam” şeklinde yanıt verdi. Kaymakam ile esnaf arasında yaşanan kısa diyalog ise kameralara yansıdı.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin