Kâtili stüdyoda gören Müge Anlı ne diyeceğini şaşırdı: Öldüren dışarıda yardım eden cezaevinde

Havuz medyası ATV ekranlarında yayınlan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında 15 yaşında evden kaçan kız kardeşi Yazgül İnan’ı bulmak için stüdyoya gelen ağabeyi Adem İnan’ın cinayet hükümlüsü olduğu ortaya çıkması üzerine cezaevi yerine karşısında olduğunu gören Müge Anlı ne diyeceğini şaşırdı.

2014 yılında namus cinayeti işlediğini ve 12,5 yıl hapis cezasına çarptırıldığını belirten Adem İnan’ın anlattıkları Türkiye’deki hukuk sisteminin içler acısı halini bir daha göz önüne serdi. Birini öldürdüğü için 5 yıl 2 ay cezaevinde kaldığını söyleyen Adem İnan’ın, kendisine yardım eden ağabeyinin önce 5 yıl daha sonra da 10 yıl ceza alması nedeniyle halen cezaevinde olduğunu söylemesi üzerine Müge Anlı şaşkınlığını gizleyemedi.

Müge Anlı şöyle konuştu:

‘‘Ben bu hukuk fakültesini neden okuduğumu anlamıyorum, eğer senin anlattığın gibiyse aklıma yatmadı ama kişiyi öldüren sensin ağır tahrikten 12,5 yıl ceza alıyorsun, 5 yıl 2 ay yattığın için uzun tutukluluktan dışarıdasın, sana yardım ve yataklık eden 5 yıl ceza alıyor sonradan cezası 10 yıla yükseltiliyor o içeride. Şu dosya numarasını verin ben bari bunlarla ilgili bir tez hazırlıyım doktora tezini bunlarla yapayım ben. Sen dışarıdaysan anlattıkların doğru.’’

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin