“Kartal’da çöken binaya izin veren kişi AKP’li Sekmen’dir”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Kartal’da çöken 3 katı kaçak 8 katlı binanın yapımına bir dönem Kartal Belediye Başkanlığı yapan AKP’li Mehmet Sekmen’in izin verdiğini söyledi. Sekmen, halen Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor.

Partisinin Meclis grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, gündeminde Kartal’da çöken bina ve ekonomik sıkıntılar vardı.

“Kartal’daki facianın sorumlusu AKP’li Sekmen’dir”

Kartal’da geçen hafta çöken ve 21 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan binanın yapımına AKP’li Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in izin verdiğini söyledi.
Kılıçdaroğlu, “O binayı kaçak yaptıran, kaçak kat çıkaran kişi şu anda Erzurum’da Büyükşehir Belediye Başkanı’dır. Herkes bu gerçeği bilsin!” diye konuştu.

“21. yüzyılın Türkiye manzarası”

Yükselen işsizlik oranlarına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, Zonguldak’ta çekilen, geçici iş için kuyruğa girenlerin fotoğrafını göstererek, “Şunlar işsizlik kuyruğu. Gencecik pırıl pırıl çocuklar geçici bir iş bulmak için sabahın 4’ünde kuyruğa girmiş vaziyette. Türkiye’nin 21. yüzyıl tablosu budur!” diye konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin