Karlov suikastı davası sanığı: MİT beni kaçırdı, işkenceyle ifade imzalattı

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un öldürülmesini Hizmet Hareketi’ne bağlama çabası tel tel dökülüyor. 13’ü tutuklu 28 sanığın yargılandığı davada ‘abi’ diye yargılanan  Hüseyin Kötüce daha önceki ifadelerini reddederek “MİT bana işkence yaptı” dedi.

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkeme-si’nde görülen duruşmada savunmasını yapan Kötüce, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Bilişim Sistemleri Dairesi Başkanlığında görev yaptığını belirtti. Kötüce şunları anlattı: “Bu dosyanın içine nasıl girdim? 28 Şubat 2017’de işten evime giderken, aracımın önü kesildi. Yüzüme çuval geçirilip ters kelepçe takıldı ve siyah bir minibüse konularak MİT tarafından kaçırıldım. Bana Ankara’da aynı evde kaldığım Mustafa Özgür Gültekin ile irtibatım olduğu için alındığımı söylediler. İşkence altında aldıkları ifadeleri zorla imzalattılar. Sorgu bitince beni bir yol kenarına bıraktılar.”

TANIMIYORUM Kİ NE BİLGİSİ İSTEYEYİM

MİT çalışanı Vehbi Kürşat Akalın’dan Karlov hakkında istihbari bilgiler istemekle suçlandığını hatırlatan Hüseyin Kötüce, “Biz birbirimizi tanımıyoruz ki bilgi isteyeyim. Bu kişiyle yüzleşmek istedim ancak bu gerçekleşmedi. Ben 1.5 yıldır yüzleşeceğim bugünü bekliyordum. Tüm ifadelerim işkence ve baskı altında alındığı için kabul etmiyorum.” dedi.


 

http://tr724.wpengine.com/mitin-siyah-transporterlari-karlov-suikastindan-sonra-devreye-girdi-karlov-suikasti-gercekleri-6/

http://tr724.wpengine.com/radikal-islamcilarin-devsirdigi-tetikci-polis-karlov-suikasti-gercekleri-1/

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin