Karamollaoğlu: Şimdi de orman yangını garantili yangın uçakları ihalesi mi yapılacak?

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, tıpkı iktidar partisi AKP gibi Türkiye'deki her vatandaşın oyuna talip olduklarını söyledi.

Türk Hava Kurumu’na ait yangın söndürme uçakları ve gayrimenkullerinin satışının yapılacağı ihaleye tepki gösteren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Geçiş garantisi verilen köprüler, hasta garantisi verilen hastanelerden sonra, şimdi bir de ‘orman yangını garantili’ yangın uçakları ihalesi mi yapılacak?” ifadesini kullandı.

KARAMOLLAOĞLU: ”ANLAŞILAN İKTİDAR, YAŞANANLARDAN HİÇ DERS ÇIKARMAMIŞ!”

Koronavirüs salgınının bile özelleştirmelere engel olamadığını kaydeden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu sosyal medya üzerinden Türk Hava Kurumu’na ait yangın uçakları ve gayrimenkul satışına sert tepki gösterdi.

Orman yangınlarının özel şirketlere kâr sağlayacak bir fırsata dönüştürülmesinin kesinlikle kabul edilemez olduğunu kaydeden Karamollaoğlu twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: ‘‘Hayretler içindeyiz! Geçiş garantisi verilen köprüler, hasta garantisi verilen hastanelerden sonra, şimdi bir de “orman yangını garantili” yangın uçakları ihalesi mi yapılacak? Anlaşılan iktidar, yaşananlardan hiç ders çıkarmamış! Salgın ile mücadele ettiğimiz şu günlerde bile, ihale ve özelleştirmelerden vazgeçmiyor. ‘Maskeli’ Kanal İstanbul ihalesinden sonra, şimdi de Türk Hava Kurumu’nun yangın uçakları ve gayrimenkulleri satışa çıkarılıyor. 1925 yılında kurulan ve 95. yılını dolduran THK’na kayyım atanmasıyla başlayan süreç, böylesine kritik bir kurumun adeta ‘tasfiye’ sürecine dönüşmüş bulunuyor. Orman yangınlarının, özel şirketlere kâr sağlayacak bir “fırsata” dönüştürülmesi kesinlikle kabul edilemez!

‘‘KAMU VİCDANINI SIZLATACAK BU İHALEDEN MUTLAKA VAZGEÇİLMELİDİR’’

Yarın yapılacak olan bu ihale için iktidara çağrıda bulunuyorum: Ormanlar milli değerlerimizdir, bazı şirketlerin kazanç elde etmesine kurban edilmemelidir. Kurumların geçmişte hataları, eksiklikleri elbette olmuştur. Ancak bu kurumların tasfiye edilmesi yerine ıslah edilmesi daha akıllıca bir yöntemdir. Ormanlarımız, şirketlerin kâr odaklı insafına havale edilmemeli, kamu vicdanını sızlatacak bu ihaleden mutlaka vazgeçilmelidir.’’

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin