Karamollaoğlu: 1993 karanlık bir dönemdi, Madımak hadisesi tekrar araştırılsın

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 2 Temmuz 1993 tarihinde, Madımak Oteli’nin ateşe verilerek çok sayıda kişinin öldüğü olayın tekrar araştırılarak karanlık ellerin ortaya çıkarılması gerektiğini belirtti. Karamollaoğlu, Uğur Mumcu ve Eşref Bitlis suikastları ile Başbağlar vahşetini de hatırlatarak 1993’ün karanlık bir dönem olduğunu söyledi.

Karamollaoğlu, ‘Madımak Katliamı’nın 26’ncı yılı sebebiyle sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Olayın yaşandığı dönem Sivas Belediye Başkanı olan Karamollaoğlu’nun ifadeleri şöyle:

“1993 yılı ülkemiz için karanlık bir dönem olmuştur. Madımak başta olmak üzere Uğur Mumcu ve Eşref Bitlis suikastları, Başbağlar vahşeti gibi acı hadiselerin ardı ardına yaşandığı ve birilerinin karanlık emellerinin olduğu bir yıldır. Buradan açık bir çağrıda bulunmak istiyorum! Madımak hadisesi tekrar araştırılmalı, karanlık eller ortaya çıkarılmalı ve hiçbir şey gizli kalmamalıdır. Gerçek suçlular adalet önünde mutlaka hesap vermelidir. Ülkemizin bundan sonra bu tür acı hadiselerle karşılaşmaması ve hangi inanca sahip olursa olsun kardeşçe yaşayabildiğimiz bir Türkiye’nin inşa edilmesini temenni ediyorum”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin