Karadeniz’i  doldurup Trabzon’a golf sahası yapacaklar

Karadeniz yaylalarına otoyol projelerinden sonra AKP iktidarı bir başka çevre tahribatına yol açacak projesini daha açıkladı. Trabzon’un Yomra ilçesinin belediye başkanı İbrahim Sağıroğlu, 650 dönümlük deniz dolgusu üzerine golf sahası ve sosyal donatı projesi yapılacağını ilan etti. Sağıroğlu 50 milyon liraya mal olacak dolgu çalışmalarına 2018’de başlanacağını duyurdu. BBC’nin DHA’ya dayandırarak verdiği habere göre golf sahası 18 çukurlu olacak.

‘BİRAZ PAHALI AMA TRABZONLULAR GOLFE YATKIN’

Ajansa konuşan Sağıroğlu, projeyle ilgili şunları söyledi:”Bölgemiz son zamanlarda Arap turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Trabzon’un parlayan yıldızı, incisi Yomra ilçemiz Arap turizminin merkezi olarak değerlendirilmektedir. İlçemizde yoğun bir yerleşim ve yatırım turizm manasında ciddi bir hareketlilik yaşamaktayız. Bizlerde turistlerimizin kalıcı olabilmesi için projeler geliştirmekteyiz.

“Biz turistlerimizi burada ağırlarken 3 aylık olan bu sezonu 6-7 aya çıkartmamız gerekir. Bu anlamda başka çalışmalarımız da var. Bu projeyle ilçemizin adını hem yurt içinde hem de yurt dışında özellikle Arap ülkelerinde duyuracağız. Yeni yılda dolgu çalışmalarına başlayacağız. 1 buçuk 2 yılda dolgu çalışmalarının bitiririz diye tahmin ediyorum

“Golf sporu dünyada yaygın ama ülkemizde pek yaygın değil. Bu şehrim insanlarının özelikle gençlerinin bu spor dalına yatkınlığı olduğunu düşünüyorum. Bilindiği gibi Trabzon’da geçmişten beri tenisinden tutun da yelkenlisine kadar birçok dalda spor yapılıyordu. Kent insanının golf hususunda önemli yetenekleri olduğunu düşünüyorum. Proje son derece turizme de katkısı olur. Biraz pahalı bir spor ama kulüpleşme kurularak, kentte futbolun dışında da golf sporu bölgemize çok önemli katkı vereceğini düşünüyorum.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin